• BTC : 41394.1 ₺
  • BCH : 1208.88 ₺
  • ETH : 831.67 ₺
  • LTC : 253.05 ₺
  • XRP : 1.26588 ₺
  • Al/Sat
Haberler

4 milyar dolarlık kripto para dolandırıcılığında avukata 50 yıl hapis cezası!

En popüler kripto para ponzi şemalarından OneCoin adına 400 milyon dolar yönlendiren ve şirketin avukatlığını yapan Mark Scott, kara para aklama ve dolandırıcılık suçuyla karşı karşıya kaldı ve 50 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

50 milyon dolarlık kazanç

Mark Scott’ın avukatları, OneCoin’in ponzi şeması olduğunu bilmediğini Scott’un sadece Bulgaristan merkezli bir ponzi şemasının kurucusu Dr. Ruja Ignatova’nın ondan istediğini yaptığını belirtti.

Ancak Manhattan’daki federal jüri, üç haftalık duruşmanın ardından bu iddiaları reddetti.

“Önde gelen uluslararası bir hukuk bürosunun hisse senedi ortağı olan Mark S. Scott, uzmanlık bilgisini yüz milyonlarca dolarlık dolandırıcılık geliri elde etmek için kullandı. OneCoin kurbanlarından çalınan 50 milyon dolar Scott’ın cebine girdi.

Manhattan Bölge Mahkemesi Yargıcı Geoffrey S. Berman, Onecoin ponzi şemasından 50 milyon dolar gelir elde eden avukat Mark Scott’ın çeşitli suçlarından dolayı 50 yıl hapis cezasına çartırıldığını duyurdu.

Onecoin fonlarını akladı

Avukatlık bürosu Locke Lord’un eski bir ortağı olan Scott’un, Ignatova ile birlikte 2015 yılı sonundan ve 2017 yılının ortalarında kadar Onecoin’in fonlarını aklamak için sahte şirketler, deniz aşırı banka hesapları ve sahte belgeler oluşturduğuna inanılıyor.

Davanın diğer sanığı olan Ignatova’nın erkek kardeşi de çok kısa bir süre önce ponzi şemasındaki rolü yüzünden suçlu bulunmuş ve  90 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir