• BTC : 41394.1 ₺
  • BCH : 1208.88 ₺
  • ETH : 831.67 ₺
  • LTC : 253.05 ₺
  • XRP : 1.26588 ₺
  • Al/Sat
Haberler

4 Milyar Dolarlık Vurgun Yaptı, Türkiye’ye Gelirken FBI Tarafından Yakalandı

Kripto para tarihinin en büyük ponzi şemalarından biri olarak gösterilen Onecoin’in kilit ismi Konstantin Ignatov’un yakalanmadan önceki rotasının Türkiye olduğu ortaya çıktı.

3.5 milyonu aşkın üyeeyi yaklaşık 4 milyar dolar dolandırdığı iddia edilen OneCoin yöneticisi Konstantin Ignatov geçtiğimiz yıl Los Angeles Havalimanında uçağa binmek üzereyken yakayı ele vermişti.Dolandırılanların arasında hatrı sayılır miktarda Türk yatırımcının da olduğu biliniyor. Daily Mail’de yer alan haberde Konstantin Ignatov’un o gün yakalanmaması halinde rotasının Türkiye olduğu yazıldı.

OneCoin’in diğer bir kurucusu Konstantin Ignatov’un ablası Ruja Ignatova ise 2017’de izini kaybettirerek bir defa ortalıkta görünmedi. Ignatova’nın kimlerin desteğini aldığı ve güvenlik güçlerinden nasıl kaçtığı hala bilinmiyor.

Ruja Ignatova’nın 2014 yılında Bulgaristan’da kurduğu Onecoin adlı ponzi şemasının ilk ofisi Sofya’da merkez ofisi ise Dubai’deydi. 2016 yılında dünya çapında 3.5 milyondan fazla kullanıcıya OneCoin, yüksek kâr vadiyle çekiyordu.

Geçtiğimiz Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir