• BTC : 52433.29 ₺
  • BCH : 2041.35 ₺
  • ETH : 1028.46 ₺
  • LTC : 351.04 ₺
  • XRP : 1.43376 ₺
  • Al/Sat
Haberler

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) Başkanından Kripto Para Çağrısı

CFTC başkanı Heath Tarbert, Harvard’ın Kennedy Okulu’nda finansal dünyadaki düzenlemeler hakkında bir konuşma yaptı. Konuşma sırasında, CFTC başkanı global bir stabilcoin fikrine de değindi.

Konuşmanın ana bölümünde Tarbert, SEC ve CFTC’nin kripto alanındaki düzenlemelerde nasıl farklılaştığını ele aldı. Global stabilcoin fikrinin oldukça ilginç olabileceğini belirten Tarbert bu fikrin Facebook’un Libra’sına benzemeyeceğini kaydetti.

CFTC başkanı küresel stabilcoin fikrinde kara para aklama ve terörizmin finansmanı konularının hâlâ kilit mesele olduğunu düşünüyor. Ancak merkez bankaları bu fikri organize etmek için bir araya gelirlerse, bunu Facebook gibi özel bir şirketten daha kolay bir şekilde halledebilir.

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney dahi Libra benzeri bir küresel stabil kripto para düşüncesini savunuyor. Carney, dünyadaki tüm merkez bankalarından küresel kripto para projesi için bir araya gelmesi gerektiğini düşünenlerden.

Bir önceki yazımız olan Ethereum Ölüyor Mu? başlıklı makalemizde Ethereum İstanbul güncellemesi, Ethereum İstanbul Hard Fork'u ve Ethereum ölüyor hakkında bilgiler verilmektedir.

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.