• BTC : 49687.63 ₺
  • BCH : 1853.37 ₺
  • ETH : 954.29 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.31183 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Coin Metrics: Bitcoin Madencileri 2009’dan Bu Yana Ne Kadar Gelir Elde Etti?

2008’de Satoshi Nakamoto’nun “Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System” adlı Bitcoin whitepaper’ını yayımlamasının üzerinden yaklaşık 11 yıl geçti. Alışageldiğimiz geleneksel sistemden daha farklı bir çalışma yapısından farklı olarak Blockchain’le hayatımıza giren Bitcoin bildiğiniz üzere madenci dediğimiz ağın güvenliğini sağlayan kullanıcılar sayesinde günümüze kadar tek bir kez bile teklemedi.

Peki Bitcoin ağının güvenliğini sağlayan kripto para madencileri şimdiye kadar aradan geçen 11 yılda ne kadar gelir elde etti? Araştırma şirketi Coin Metrics bu sorunun cevabını bulmak için kılları sıvadı ve geçtiğimiz günlerde elde ettiği verileri yayınladı.

Bitcoin Madencilerinin Geliri 15 Milyar Dolar

Coin Metrics’e göre madenciler, şu ana kadar 15 milyar dolar gelir elde etti. Coin Metrics verileri hem madencilerin elde ettiği işlem ücretlerini hem de kazdıkları Bitcoin’lerin toplam değerini kapsıyor. 15 milyar doların 1 milyar doları ise onaylanan işlemlerden elde edildi.

Öne çıkan gelişmeler:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Bir önceki yazımız olan Facebook'a Bir Şok Daha: AB Ülkelerinden Libra Karşıtı İttifak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.