• BTC : 59054.57 ₺
  • BCH : 2449.55 ₺
  • ETH : 1612.95 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.73415 ₺
  • Al/Sat
Haberler

“Asıl Büyüme Yarılanmadan Sonra, Bitcoin Fiyatı 400 Bin Dolara Ulaşacak”

primexbt

Türkiye’nin ve dünyanın ilk kripto para borsalarından birini kuran Kerem Tibuk, yaptığı Bitcoin fiyat öngörüsüyle adeta şaşırttı. BTCTurk‘ün kurucusu Kerem Tibuk, 5 Kasım’da YouTube’da Kriptometre adlı programa konuk oldu ve Bitcoin’in önümüzdeki iki yıl içerisinde çok ciddi bir artık kaydedeceğini dile getirdi.

Büyüme Yarılanmadan Sonra

Bitcoin’in sahip olduğu teknolojiden çok daha fazlasını ifade ettiğini belirten Kerem Tibuk, programın son kısmında yaptığı fiyat tahminiyle yatırımcıları heyecanlandırdı. Kerem Tibuk Bitcoin’in 2021 yılının Aralık ayına kadar 400 bin dolara ulaşacağını iddia etti. Tibuk’un yaptığı açıklamalardan satırbaşları şu şekilde:

“Kurucusunun kim olduğu bilinmeyen bir kripto para. Bu tarihte yalnızca bir kere yapılabilecek, tekrarı mümkün olmayan bir şey. Bitcoin’in teknolojisi önemli ama asıl değeri teknolojiyle sınırlı değil. Bu yüzden de başka bir kripto paranın daha iyi bir teknolojiyle Bitcoin’in önüne geçebileceğini düşünmüyorum.”

2020 yılının Mayıs ayındaki Bitcoin blok ödülü yarılanması sonucu gerçekleşecek zorluk ayarlanması nedeniyle Bitcoin fiyatının belirlenmesinde en büyük güç olacağı düşünülüyor.

Bitcoin’in Rakipleri Çok Zayıf

“Yatırım yapabilirsiniz. Tabi ki Bitcoin değerlendi diye yatırımlar durmayacak ancak yatırım dediğiniz şey risklidir. Kazanmak da var kaybetmek de. Birçok insan riske girmeden değerini saklamak istiyor. Eskiden bunu parayla yapıyorlardı ancak şimdi parayla da yapamıyorlar. İnsanlar parasını alıp “Ben kenara biraz para koyayım bu burada değerini korusun” dediği zaman altın dışında pek seçeneği yok. İnsanların sağlam paraya ihtiyacı var. Çok uzun zamandır sağlam para yok dünyada. Bitcoin’in asıl hedefi 1860’la 1914’teki altın standardını modern teknolojiye uyduran bir başka versiyonu. Bu nedenle dijital altın tabiri kullanılır Bitcoin için. “

Kerem Tibuk, Ebru Baki’nin “Talepte nasıl bir artış bekliyorsunuz?” sorusuna ise şu cevabı verdi:

“Bitcoin potansiyelini gerçekleştirir ve bugünkü doların yerini alırsa veya daha ileri giderse altının yerini alırsa ki almaması için hiçbir neden yok Bitcoin fiyatı sonsuz. Eğer Bitcoin bunlerın yerini alıyorsa toplamı sıfır olan oyunda bütün para birimlerinin yavaş yavaş yerini alma arzusu var. Bu yavaşa yavaş buraya doğru gidiyor. “

Dünün Öne Çıkan Gelişmeleri:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir önceki yazımız olan Bu Borsada Bitcoin Fiyatı 12.700 Dolara Kadar Yükseldi: İşte Nedeni başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.