• BTC : 41231.74 ₺
  • BCH : 1205.08 ₺
  • ETH : 826.2 ₺
  • LTC : 251.2 ₺
  • XRP : 1.24285 ₺
  • Al/Sat
Haberler

NBA’den Dallas Mavericks’in Sahibi Mark Cuban: “Aslında Bitcoin’le Altın Aynı Şeyler”

Dallas Mavericks’in takım sahibi ve milyarder yatırımcı Mark Cuban, Bitcoin’e ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. Altından nefret ettiğini belirten Cuban buna rağmen Bitcoin’le altının temelde benzer bir yatırım aracı olarak gördüğünü ifade etti.

İlgili haber: Binance’in iOS Uygulaması Neden Hala Yayınlanmadı: İşte Detaylar

9 Ağustos’ta Kitco News ile yaptığı röportajda sınırlı arza sahip olmasının Bitcoin için bir artı olduğunu belirten Cuban şu açıklamaları kaydetti:

    İkisi de değer saklama aracı. Değerleri arz ve talebe dayanıyor. Ve Bitcoin ile ilgili iyi haber şu ki, yaratılacak sınırlı bir arzı var.

Milyarder yatırımcı Bitcoin’le altının aynı şeyler olduğunu iddia etse de altına yönelik pek de olumlu düşüncelerinin olmadığını belirtiyor. Cuban, altının kendisi için nefret uyandıran bir yatırım aracı olduğunu belirtiyor.

Dijital Altın: Bitcoin

Özellikle ABD-Çin ticaret savaşlarının kızışmasıyla Bitcoin’in dijital altın olarak önemi bir hayli arttı. Öyle ki Asya’daki yatırımcılar, ticaret savaşı nedeniyle değer kaybeden Yuan’a alternatif olarak güvenli liman arayışları sonucunda Bitcoin’e yönelmeye başladı. Görünen o ki önümüzdeki yıllarda da Bitcoin’in ekonomik krizlerden, belirsizliklerden korunmak isteyen insanlar için güvenli bir liman olarak değeri sürekli artacak.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir