• BTC : 41394.1 ₺
  • BCH : 1208.88 ₺
  • ETH : 831.67 ₺
  • LTC : 253.05 ₺
  • XRP : 1.26588 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Başkasının bilgisayarını Bitcoin için kullandılar

Bitcoin madenciliği yapmak için başkalarının bilgisayarlarını hacklediler. İnternet korsanları 4 binden fazla siteye zararlı kod yerleştirdi.  İngiltere’de zararlı kodların  yerleştiği sitelerin bazıları resmi kurumlara ait siteler. Olayın açığa çıkmasından sonra İngiltere Bilgi Komisyonu Ofisi internet sitesini geçici olarak devre dışı bıraktı.

4 BİNDEN FAZLA SİTEYE KOD YERLEŞTİRİLDİ

Güvenlik araştırmacısı Scott Helme’e göre  hackerlar 4 bini aşkın siteye kodları eklediler ve buradan Monero madenciliği yapmayı başardılar. Bunu sorunu bir arkadaşının girdiği sitede zararlı yazılım uyarısı alması sonucu öğrendiğini söyleyen Helme, yazılım görme engelliler için kullanılan Browsealoud eklentisinden kaynaklandığını fark etti.

Eklentiyi yazan şirket de bir açıklama  yaptı ve sorunu 4 saat gibi bir sürede düzelttiklerini açıkladı.  Hackerların ürettiği Moreno parasının özelliği ise parayı gönderen ve alan kişinin “takip edilemez” olması.

Bu nedenden dolayı paranın hangi hesaplara gönderildiğini tespit etmek neredeyse imkansız hale geliyor.

[fat_coincap id=”5″]

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

26 yaşındaki Ramazan, Diyarbakır'da doğup büyümesinin ardından üniversite eğitimini tamamladı. Fransız dili ve edebiyatı mezunu olan yazarımız kripto paralar hakkında oldukça tecrübeli ve genç bir yatırımcı olmasının etkisi ile sitemiz bünyesinde içerikler hazırlıyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir