• BTC : 52432.11 ₺
  • BCH : 2044.04 ₺
  • ETH : 1031.29 ₺
  • LTC : 352.33 ₺
  • XRP : 1.44082 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Binance’taki Bu Kripto Para 1 Saatte %70 Çakıldı: Changpeng Zhao’dan İlk Açıklama

Binance’ın ilk token satışlarından (IEO) biri olan Matic’i (MATIC) bugün yatırımcılarına korkunç bir gün yaşattı. Matic’in (MATIC) fiyatı kısa sürede yüzde 70’ten fazla değer kaybetti.

Matic’in fiyatı geride bıraktığımız son iki haftada %200 değer kazanmıştı.  Ticaretteki temel kurallardan biri de kesinlikle acı verici bir düzeltmeyle sonuçlanacağı muhtemel olan büyük bir yeşil mum almamaktır. Buna rağmen Matic yatırımcıları söz konusu kripto para %200 yükselir yükselmez çıksalardı pozisyonlarını kârlı bir şekilde sonlandırabilirlerdi.

Analistler Ne Diyor?

Matic’in sert bir şekilde çöküşe geçmesinin ardından kripto analisti Alex Krüger küçük piyasa hacimli altcoinlerin kıyametinin yaklaştığı öngörüsünde bulundu. Krüger’a göre büyük piyasa değerine sahip altcoin’ler de Matic’le aynı kaderi paylaşabilir ancak bu oldukça şaşırtıcı olur. Bir diğer analist Peter Brandt, spekülasyon odaklı altcoinlerden uzak durmayı tercih ettiğini ve Bitcoin’in tercih ettiği tek kripto para olduğunu açıkladı.

Changpeng Zhao’dan İlk Açıklama

Matic’deki düşüş nedeniyle bir grup hoşnutsuz yatırımcı Twitter’da Matic’te hakaretler savuruyor olsa da, Binance CEO’su Changpeng Zhao, proje ekibinin Matic fiyatındaki %70’lik fiyat düşüşüyle hiçbir ilgisi olmadığını iddia ediyor.

Changpeng Zhao olayı soruşturduklarını ve Matic’deki düşüşe bazı büyük yatırımcıların paniğe kapılıp satış yapmasının Matic’te %70’lik bu kısır satış döngüsüne neden olduğunu açıkladı.

Bir önceki yazımız olan SICAK GELİŞME: Popüler Kripto Para Borsası 16 Kripto Parayı Delist Edecek! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.