• BTC : 53411.35 ₺
  • BCH : 2210.62 ₺
  • ETH : 1021.28 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.3899 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Bir Garip Bitcoin ATM’si Soygunu: 3 Bin Dolar Çaldılar Kalan 37 Bin Doları Unuttular, İşte O Anlar

Dünyanın dört bir yanındaki Bitcoin ATM’lerinin sayısı arttıkça hırsızlık haberleri de doğru orantılı olarak artış gösteriyor. Yakın zamanda Kanada’daki bir Bitcoin ATM’si benzer bir şekilde hırsızların hedefi oldu. Makineden 3.000 dolar çalan hırsızlar ilginç bir şekilde geriye kalan 37.000 doları almayı unuttular.

Soygun, Vernon, Kanada’dadaki yerel bir gıda pazarında gerçekleşti. Castanet’te yer alan videoda iki hırsızın olay yerine Bitcoin ATM’si için gttiği ve doğrudan Bitcoin ATM’sini hedef aldığı görülüyor. Kanada polisinin ihbara hızlı tepki vermesine rağmen, failler çoktan kaçmıştı. Ancak, mağaza sahibine ifadesine göre polsiler güvenlik kameralarından yola çıkarak soyguncuların kullandığı aracı tespit etmeyi başardı.

37 bin doları unuttular

İki soyguncu yaklaşık 3 bin dolar çaldı ama çok daha fazlasını da alabilirlerdi. Yaklaşık 40 bin doların bulunduğu ATM’de 3 bin dolar çalan soyguncular geriye kalan 37 bin doları almadan kaçtı.

Bu suçun mağduru olan pazar sahibi ise, Bitcoin ATM’sini artık mağazasında tutmayacağını belirtti.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir önceki yazımız olan Binance CEO'sundan Polis Baskını İddialarına ilişkin Açıklama: Sahte Haberleri Kim Yayıyor? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.