• BTC : 41394.1 ₺
  • BCH : 1208.88 ₺
  • ETH : 831.67 ₺
  • LTC : 253.05 ₺
  • XRP : 1.26588 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Bir ilk gerçekleşti: Alman Havayolu şirketi Blockchain destekli uçak bileti satışına başladı

Hahn Air, İsviçre’de yerelleştirilmiş ve açık kaynaklı seyahat dağıtım platformu Winding Tree ile yaptığı işbirliğiyle birlikte Blockchain teknolojisini gerçek hayata entegre eden ilk havayolu şirketi oldu.

İlk uçuş gerçekleştirildi

Alman havayolu şirketi Hahn Air 18 Kasım 2019’da Düsseldorf-Luxemburg tarifeli uçuşunda Blockchain destekli biletleme yaparak yolcularını uçurduklarını açıkladı.

Hahn Air cephesinden yapılan açıklamada Blockchain tabanlı uçuşun ilk yolcularının Winding Tree Kurucusu Maksim Izmaylov ve şirketin Bilişim Kurulu Başkanı (CIO) Davide Montali ile Hahn Hava Satış Mühendisliği Başkanı Frederick Nowotny olduğu bildirildi.

Blockchain tabanlı biletlemenin yanı sıra  Winding Tree platformu, envanter listeleme ve rezervasyon isteklerini yönetme ve ödeme alma hizmetleri de sağlıyor. Winding Tree’nin kabul ettiği ödeme yöntemleri arasında nakit, kredi kartı, Ethereum ve Winding Tree’nin platform token’ı LIF de bulunuyor.

Havacılıkta Blockchain teknolojisinin kullanım alanları

Blockchain teknolojisini kullanarak havayolu şirketleri, seyahat acentaları ve ulaşım sektöründeki tüm katılımcılar işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilir. Blockchain teknoljisi sayesinde şirketler doğrudan müşterileriyle etkileşime girebilir ve aracı olmadan işlemlerini gerçekleştirerek maliyetleri düşürebilirler.

Platform, gerekli bilgilerin tamamı milyonlarca madenci tarafından doğrulanan ve bu nedenle değişmeyen ve değiştirilemeyen dağıtık defter teknolojisini kullanarak sakladığından veriler %100 güvenle depolanır.

Winding Tree

Winding Tree halihazırda Lufthansa, Swiss Air, Air New Zealand, Air France-KLM, Air Canada, Austrian, Brussels Airlines ve Eurowings gibi diğer havayollarıyla da birlikte çalışıyor.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir