Haberler

Bitcoin 10 Bin Dolar Bandına Geriledi: İşte Düşüşün Nedeni

Kripto para piyasasında perşembe günü görülen toparlanma yerini yeniden düşüş trendine bıraktı. Kripto para piyasasında ibrenin yeniden tersine dönmesiyle popüler para birimi Bitcoin de 12 bin doların altına geriledi.

Bitcoin önderliğinde hareket eden altcoin’ler de de çok ciddi değer kayıpları yaşandı. Facebook’un kripto para birimi Libra’yı duyurmasının ardından son iki yılın en yüksek seviyelerini görmeyi başaran Bitcoin’e yönelik kurumsal artmaya devam ediyor. Ancak ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşlarının kısa bir süreliğine ateşkesle sonuçlanması geleneksel yatırımcıların yeniden hisse senetlerine odaklanmasına neden oldu.


eToro’nun kıdemli analisti Mati Greenspan, Bitcoinin altın gibi güvenli liman kabul edilen yatırım araçlarıyla paralel hareket ettiğine dikkat çekti. Greenspan, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:

Paralellikler hala çok düşük düzeyde olsa da Bitcoin gün geçtikçe finansal piyasalara daha fazla entegre oluyor gibi görünüyor. Sanırım Bitcoin’in dış faktörlere yanıt vermeye başladığını görüyoruz.

Popüler kripto para birimi Bitcoin son 24 saatte %6.36 değer kaybıyla 10.987 dolara geriledi. Bitcoin’in piyasanın %&2’sini oluşturan pazar kapitalizasyonu ise 195,58 milyar dolar seviyesinde. Bitcoindeki düşüş sonucunda CoinMarketCap’te ilk 100 sırada yer alan kripto paraların %75’i de değer kaybetti. Piyasada kan gövdeyi götürürken Dogecoin, Stratis, Tezos, NEXT ve Komodo gibi kripto para birimleri yükselişteydi.

Düşüş trendinin etkisiyle kripto paraların piyasa kapitalizasyonu son 24 saatte %5,3’lük değer kaybıyla 315 milyar 411 milyon dolara geriledi. Kripto para piyasasının 24 saatlik işlem hacmi ise 74 milyar dolar seviyesindeydi.

 

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir