• BTC : 59054.57 ₺
  • BCH : 2449.55 ₺
  • ETH : 1612.95 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.73415 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Bitcoin Bu Üç Nedenden Ötürü Bu Hafta Yeni Bir Ralliye Başlayabilir

primexbt

Bitcoin ve kripto para fiyatları, bu Pazartesi sabahı Asya’da yeşile döndü. Haftasonu Bitcoin’in 8.600 doların üzerine yükselmesinin ardından bu hafta Bitcoin fiyatında 3 nedenden ötürü yeni bir ralli gözlemlenebilir.

Direnç seviyesinin kırılmasının ardından Bitcoin fiyatı bu sabah 8.600 doların üzerine çıkarak ciddi bir toparlanma kaydetti. Geride bıraktığımız haftasonu ise Bitcoin’in getirisi %5 seviyesindeydi. Josh Rager gibi popüler analistler Bitcoin 8 bin doların üzerinde kaldıkça Bitcoin’de yükseliş trendinin devam edeceğine inanıyorlar.

Şu anda Bitcoin fiyatının yükselişe geçmesine neden olabilecek birkaç neden üzerinde duruluyor. 

Corona Virüsü ve Yuan’daki Düşüş

Çin Corona virüsünün yayılmasıyla seyahat kısıtlamalarını genişletti. Dünya çapında vakaların ortaya çıkmaya başlanasıyla endişeler de bir hayli arttı. Sonuç olarak, Reuters’e göre yuan bu sabah düşüşe geçti. Offshore yuan, 8 Ocak’tan bu yana kaydedilen en zayıf olan seviyesine geriledi. Devlet, virüsün yayılmasını önlemek için Yeni Ay Yılı tatilinin 2 Şubat’a kadar uzatıldığını duyurdu.

İitibari para birimlerindeki düşüş genellikle altın ve bitcoin için bir boğa sinyalidir ve Çinliler Bitcoin piyasasında ciddi bir paya sahip.

Altına Hücum

Altın fiyatları da benzer bir toparlanma kaydetti ve onsu  1.600 dolara yaklaştı. Raporlara göre, analistler Çarşamba günü Federal Reserve faiz oranı kararını yakından takip ediyorlar. S&P 500 ise Ağustos ayının ortasından bu yana en kötü haftasını yaşadı.

BTC İtalyan Etkisi Nedeniyle Atladı mı?

İtalya kripto dünyasında büyük bir oyuncu olarak bilinmemekle birlikte, ülke bir kez daha siyasi bir krizin pençesinde. Pazar günü geç saatlerde İtalyanlar, Matteo Salvini’nin milliyetçi Kuzey Ligi’ne güç verebilecek Milan yakınlarındaki Emilia-Romagna bölgesinin zengin seçim bölgesini bekliyorlardı. Bu nedenle Trustnodes haberinde Euro karşıtı liderlerin seçimi kazanmasının Bitcoin’deki yükselişle bağlantılı olduğu iddiasına yer verdi.

Bunun doğrudan Bitcoin rallisi ile doğrudan ilgili olup olmadığı hala bilinmiyor, ancak Uzak Doğu’daki Corona virüsüne ilişkin endişelerin Bitcoin’in yükselişinde daha fazla etkili olması muhtemel.

Bir önceki yazımız olan Türkiye’nin En Büyük Blockchain Konferansı İstanblock, Yıldızlarla Donanmış Konuşmacı Listesini Tanıttı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.