• BTC : 49687.63 ₺
  • BCH : 1853.37 ₺
  • ETH : 954.29 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.31183 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff: Bitcoin $1,000’a düşmeye hazır

Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, tüm zamanların en popüler kripto para birimine ilişkin başka bir kıyamet tahminde daha bulundu. Peter Schiff’e göre Bitcoin’in teknik görüntüsü Bitcoin’in sert bir satış baskısıyla 1000 dolara kadar düşebileceğini gösteriyor.

Bitcoin’deki potansiyel baş ve omuzları göremeyenlere, belki bu resim yardımcı olabilir. Patern tamamlanırsa bu Bitcoin için çok kaygı verici olur.

Schiff’e göre sözde “baş ve omuzlar” Bitcoin’de boğalarının güçsüzleştiğinin bir göstergesi. Ayrıca Schiff’in bu desene ikinci kez dikkat çekiyor. Ünlü eleştirmen 20 Ekim’de de Bitcoin grafiğindeki omuz baş omuz deseninin korkunç göründüğünü yazmıştı.

Eğer Schiff haklıysa, Bitcoin fiyatı şu an grafikte boyun çizgisini test ediyor. Schiff’in söz konusu desene ilişkin yorumu şu şekilde:

Bitcoin, 25 Ekim itibariyle %40’lık yükselişten önce işaret ettiğim omuz baş omuz formasyonunun üst kısmına yaklaşıyor. Sağ omuz omuz silkti ve yaka omuza eğildi ve paralel oldu. Çalışırsa ve fiyat hedefini kırarsa deseni tamamlamak için 1,000 dolara kadar düşebilir.

Ayrıca Bitcoin yatırımcılarına da seslenmeyi ihmal etmeyen Peter Schiff  “Eğer Bitcoin’iniz varsa durum uzun vadede hiç iç açıcı görünmüyor.” dedi. Neyse ki sürekli Bitcoin’e ilişkin felaket senaryolarıyla gündeme gelen Schiff öngörülerinde çoğu zaman yanılıyor.

Bir önceki yazımız olan 4 milyar dolarlık kripto para dolandırıcılığında avukata 50 yıl hapis cezası! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.