• BTC : 49872.97 ₺
  • BCH : 1809.07 ₺
  • ETH : 1170.89 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.36524 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Bitcoin Fiyatında Yarılanma Gerçekleşti: Popüler Kripto Para Son 10 Ayın En Düşük Seviyesinde!

primexbt

Geleneksel piyasalarda görülen ciddi satış baskısı Bitcoin’i de vurdu. Kripto para piyasasının tamamı Perşembe günü itibariyle kelimenin tam anlamıyla kaos içerisinde.

Bitcoin Neden Düşüyor?

Piyasa değerine göre en değerli kripto para Bitcoin, Mayıs 2019’dan bu yana kaydettiği en düşük seviye olan 5.550 dolara kadar geriledi. Sadece birkaç dakika saat içerisinde %25’e yakın değer kaybeden Bitcoin haberimizin hazırlandığı an itibariyle biraz olsun durulmuş durumda. Öyle ki, fiyatlar da kısa sürede 6.550 doların üzerine çıktı.

Kripto para piyasasında bunlar yaşanırken, Almanya’nın DAX, Fransa’nın CAC ve İngiltere’nin FTSE 100’ü gibi büyük Avrupa hisse senedi piyasası endeksleri de haberimizin hazırlandığı an itibariyle en az yüzde 6 oranında değer kaybı yaşamış durumda. Bu arada, S&P 500’deki vadeli işlemler yüzde 4,5’in üzerinde seyrediyor. Asya hisse senetleri de Japonya’nın Nikkei endeksi yüzde 4,5 oranında değer kaybetti.

Özellikle Corona virüsü nedeniyle dünyanın dört bir yanında çok ciddi önlemler alınması bu düşüşlerde önemli ölçüde etkili oldu.

Geleneksel Piyasalarda Durum Ne?

Hisse senetleri ve Bitcoin’de değer kaybı sürerken, kriz anlarında yatırımcılar tarafından güvenli sığınak olarak görülen Altın, kazançları arttırmak için mücadele ediyor. Sarı metal şu ​​anda gün içerisinde çok büyük bir değişim yaşamadı. Altın ons başına 1.642dolardan işlem görüyor. Dolar ve Euro cephesinde ise çok bir değişiklik görülmedi. 12 mart 2020 itibariyle ABD Doları 6,235’ten Euro ise 7.01 Türk Lirası’ndan işlem görüyor.

Bitcoin’de Trend Hangi Yönde Devam Edecek?

Teknik açıdan bakıldığında, Bitcoin hala düşüş bölgesinde hareket ediyor ve risk altında ve 100 haftalık ortalamanın 7.200 dolarlık kilit desteği aşağı yönlü kırıldı.  Popüler analist Josh Rager, 200 haftalık ortalamanın kırılmasının 5.500 dolara ve sonrasında daha derin bir düşüşe kapı açtığını söyledi.

Bir önceki yazımız olan Blockchain.com Kullanıcılarının Kripto Para ile USD Kredi Almalarını Sağlayan Özelliğini Tanıttı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.