• BTC : 49872.97 ₺
  • BCH : 1809.07 ₺
  • ETH : 1170.89 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.36524 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Bitcoin Geçmişte 10 Bin Dolar Seviyesini Kırdığında Nasıl Hareket Etmişti: Yine Benzeri Yaşanabilir!

primexbt

Son iki kez bitcoin, büyük kazançlar elde etmek için devam ettiği bir yükselişte 10 bin dolar psikolojik direncini geride bıraktı. Analistler bu psikolojik fiyat seviyesinin Bitcoin için oldukça kritik öneme sahip olduğunu düşünüyor.

Tradingview.com verilerine göre Bitcoin Asya seansının ilk saatlerinde 10.200 dolara dokunarak 2020’de yeni bir zirveye ulaştı. Eylül ayının sonundan bu yana görülmeyen seviyelere ulaştı. Haberimizin hazırlandığı sırada Bitcoin’in 10 bin doların altına geri çekilmesiyle kripto para piyasasında aşağı yönlü küçük bir geri çekilme yaşansa da piyasadaki genel trend hala pozitif.

10.800 dolar seviyesinin etrafında güçlü bir direnç var, bunun yanı sıra Bitcoin’de bir de düzeltme gerekiyor. Bu nedenle popüler kripto para Bitcoin, yeni rekorlar kırmadan önce yeniden 4 haneli fiyat seviyelerine gerileyebilir. NuggetsNews CEO’su Alex Saunders, Bitcoin’in en son 10 bin dolar seviyesini kırdığında piyasada neler yaşandığını şu şekilde anımsattı.

“Haziran 19: Bitcoin %180 artış göstererek 4 günde 4 bin dolar yükseldi. 17 Aralık: BTC Bitcoin %980 yükseldi, 7 günde 7 bin dolar arttı.”

Bu yıl şimdiye kadar ise Bitcoin, 7,200 dolardan 10.200 dolara kadar %40’lık seri bir yükseliş kaydetti. Bitcoin direnci kırabilirse, 12 bin dolar seviyelerine yükselmesi kaçınılmaz ancak şu an için olası bir düzeltme daha muhtemel görünüyor.

Bitcoin’de Düzeltme Gelebilir Mi?


Haftalık mum, Ekim 2019’un üstünde daha yüksek bir yüksekliğe işaret ediyor. Bu, boğa piyasasının gerçek olduğu ve düşüş trendinin açıkça tersine döndüğü anlamına geliyor. Teknik analist ‘Loma’, Bitcoin’de 9 bin dolarlık alana işaret etti ve Bitcoin’in haftalık mumu 9,400 doların üzerinde kapattığımız sürece düzeltmelerde Bitcoin satın almanın mantıklı olabileceğini kaydetti. Loma’ya göre Bitcoin’de bir sonraki önemli ateşleyici seviye ise 11,600 dolar direnci.

Düzeltmeler sağlıklıdır ve fiyat düz bir çizgide hareket etmez. Yavaş bir momentum oluşumu da büyük yükselişlerden ve düşüşlerden daha sağlıklıdır ve bu Bitcoin’de blok ödülü yarılanması  yaklaştıkça daha da olası hale geliyor.

Piyasa hakimiyeti perspektifinden bakıldığında ise Bitcoin’in hakimiyeti %65’in altına geriledi. Bitcoin’in piyasa hakimiyetindeki gerilemenin devam etmesi durumunda  iki yıllık bir aranın ardından altcoinler için boğa piyasasının fitili ateşlenebilir.

Bir önceki yazımız olan Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz Bitcoin, Ripple ve Ethereum Tahminlerini Açıkladı! başlıklı makalemizde bitcoin, ethereum ve Mike Novogratz hakkında bilgiler verilmektedir.

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.