Haberler

Bitcoin İngiltere’nin En Büyük Gazetesinin Manşetinde “Büyük Bir Ralliyi Tetikleyebilir”

İngiltere’nin ve dünyanın en yüksek tirajlı gazetelerinden The Sun, Bitcoin’i manşetine taşıdı. 33 milyonu aşkın okuyucusu bulunan The Sun, Bitcoin‘in sınırlı arzına ve %85’inin çoktan çıkarılmış olmasına ilişkin bir makale yayınladı.

The Sun makalede Bitcoin’in azalan arzının büyük bir ralliyi tetikleyebileceğinden bahsediyor. Hatırlanacağı üzere sadece birkaç gün önce Bitcoin’in toplam arzının %85’inin çıkarıldığını duyurmuştuk. Bundan sonra geriye kalan 3 milyon Bitcoin’in çıkarılması ise 121 yıl sürecek. The Sun’ın yayınladığı makalede ayrıca Bitcoin’in stok akış oranına ilişkin bir analize de yer veriliyor:


Geçmiş tecrübelerde Bitcoin’in arzının daha kıt hale gelmesiyle değerini arttırdığına şahit olmuştuk. Güvenilir kripto para analisti PlanB kısa süre önce, Bitcoin’in 2020 yılına kadar 10 kat artarak yaklaşık £82,000’a ulaşabileceğini hesapladı. Öte yandan bazı kripto para yatırımcıları ise bu konuda daha az iyimser. Onlar Bitcoin’deki mevcut yükselişi Facebook’un kripto para birimi Libra’yı duyurmasına bağlıyor ve bu etkinin zamanla azalacağına inanıyor.

The Sun’ın Bitcoin’e manşetinde yer vermesi şüphesiz  önemli. Bugüne kadar sürekli Bitcoin eleştirileriyle gündeme gelen The Sun’ın 33 milyonu aşkın okuyucusunun önüne Bitcoin’i çıkarıyor olması gelecek adına oldukça umut verici.

Bitcoin haberimizin hazırlandığı sırada %1’lik değer kaybıyla 10.693 dolardan işlem görüyordu.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bunlar da ilginizi çekebilir:

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir