Bitcoin

Bitcoin öğrenciler tarafından daha fazla kullanılacak

1xbit

Bitcoin’in öğrenciler tarafından daha fazla kullanılacak olduğuna dair beklentiler etkisini göstermeye başladı bile. Bitcoin fiyatlarının git gide daha düzenli hale gelecek olduğu beklentileri, kripto para fiyatlarında değişimlerin sürekli olarak farklılık göstermesi etkileri yatırımcıları Bitcoin ve altcoine doğru yöneltmeye başladı.

Asya ve ABD’li öğrenciler ise hayatlarının bir kısmında kripto para yatırımlarının olduğunu belirtmek için ve bunu bir anı olarak saklamak için, gerek ise yatırımlarından daha değer alabilmek için paralarını az da olsa Bitcoin ve altcoine yatırmaya başladı. Asya’da daha çok üniversite öğrencilerinin kripto paralara ilgisi ortaya çıkarken, ABD’de ise lise ve üniversite öğrencileri arasında farkın çok fazla olmadığı analizlere yansıdı.

ABD’liler daha çok seviyor

Kripto paralar ABD’li öğrenciler tarafından daha fazla sevilmesinin nedeni ise arkasında bulunan ekonomik gücün çok daha fazla olmasından kaynaklanıyor. Öğrencilerin kripto paralar ile ilgilenmesi ve daha fazla ilgi göstermesinin arkasında yatan tek sebep ise yatırımlarından kazanç değil, süreklilik olarak aralarında daha popüler hale gelmeye başlayan Bitcoin’e daha kısa süre içerisinde sahip olmak için olan istek.

coinmag

26 yaşındaki Ramazan, Diyarbakır'da doğup büyümesinin ardından üniversite eğitimini tamamladı. Fransız dili ve edebiyatı mezunu olan yazarımız kripto paralar hakkında oldukça tecrübeli ve genç bir yatırımcı olmasının etkisi ile sitemiz bünyesinde içerikler hazırlıyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir