• BTC : 58991.28 ₺
  • BCH : 1879.45 ₺
  • ETH : 1613.75 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.72076 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Bitcoin Önümüzdeki 6 Ayda 28 Bin Dolara Ulaşabilir Mi? 2019’daki Ralliyi Bilen Tom Lee’den Kritik Açıklama

primexbt

Uzun vadeli teknik sinyallerin tekrar yeşile dönmeye başlamasıyla Bitcoin yükselişe geçti. Geçen yılki paternin tekrarlanması durumunda yaklaşan altın haç Bitcoin’in daha yüksek seviyelere ulaşmasını sağlayabilir.

Haftasonu başlayan trendle birlikte 9.000 doların üzerine yükselen, Bitcoin haftaiçinde de bu seviyenin üzerinde kalmayı başardı. Öyle ki popüler kripto para gece geç saatlerde zorlu 9.400 dolar desteğini bir kez kırmayı başardı ancak bu seviye üzerinde kalıcı olamadı. O zamandan beri Bitcoin 9.300 doların biraz üzerindeki hareketini sürdürüyor ve bu seviyede istikrarlı görünüyor.

Altın Haç (Golden Cross)

Pazartesi’den bu yana BTC, sadece dört günde %9 yükselerek istikrarlı kazançlar elde etti. Analistler, altı aylık aşağı yönlü kanalın son hareketler ve daha yüksek seviyeler tarafından kırıldığını gözlemlediler.

Günlük grafikte ise altın haç yaklaşıyor ve 50 günlük hareketli ortalama 200 günlük hareketli ortalamaya yaklaşıyor. Bu en son Nisan 2019’da gerçekleşmişti ve Bitcoin 4,500 dolardan 13,800 dolara yükselerek %200’lük bir artış kaydetmişti.

Bu haçı takip eden benzer bir hareket, eğer birkaç gün içinde gerçekleşirse, önümüzdeki aylarda bitcoin fiyatlarını 28.000 dolara yükselebilir. Zira altın haç 2019’un Nisan ayından daha önce de görülmüştü. 2016’nın sonlarında ortaya çıkan altın haç’ın ardından kripto para piyasasında nelerin yaşandığını hepimiz biliyoruz!

Tom Lee’den Altın Haç Uyarısı

Fundstrat’ın Tom Lee’si de 200 günlük hareketli ortalamanın nasıl oynandığını gözlemledi.

    “Bitcoin 27 Ocak’ta 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktı. Bu olumlu kilometre taşı Bitcoin’i güçlendirecek ve 2020’nin Bitcoin için harika geçmesine yol açacak.”

Tom Lee, bu gerçekleştiğinde boğa piyasasının yeniden teyit edileceğini ve önümüzdeki altı ay içinde büyük kazanımlara yol açacağını da sözlerine ekledi. BTC, Xi Jinping’in Blockchain yanlı açıklamalarını takiben Ekim ayı sonunda 200 günlük ortalamanın geçilmesi olası bir boğa sezonunu ateşlemek için yeterli olmamıştı.  Ayrıca, Ekim ayında kaydedilen ralliden önce altın haç oluşumu yoktu, ancak geçen yılın Nisan ayındaki ralliden önce vardı.

Bir önceki yazımız olan Tesla 2020'ye En İyi Başlayan Varlık Oldu Öyle Ki Bitcoin'i Dahi Geride Bıraktı başlıklı makalemizde Bitcoin 2020, Cybertruck ve elon musk hakkında bilgiler verilmektedir.

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.