• BTC : 59054.57 ₺
  • BCH : 2449.55 ₺
  • ETH : 1612.95 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.73415 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Bitcoin Şubat Aylarında Nasıl Bir Performans Sergiliyor: İşte Son 6 Yılın İnanılmaz Tablosu

primexbt

Popüler analist Alessio Rastani çok kısa bir süre önce büyüleyici bir tablo paylaştı. Rastani’nin paylaştığı tabloda Bitcoin’in (BTC) son altı yıldır her Şubat ayını başladığından daha yüksek bir seviyede bitirdiğini gösteriyor.

Rastani her ne kadar 6 yıllık veri örneğinin çıkarımda bulunmak için yeterli olmadığını belirtse de bu veriler Bitcoin’in  gelecek ay nasıl bir performans sergileyeceğinin göstergesi olabilir.

6 yıllık performansına bağlı olarak Bitcoin, Şubat ayı açılış seviyesinden her zaman daha yüksek bir seviyede kapatmayı başardı. Bu nedenle Rastani’nin paylaştığı tablo’da Bitcoin’in Şubat ayı performansı %100 olarak görünüyor. Tabloda Bitcoin için en güçlü ay olan Şubat ayını sırasıyla Mayıs ve Haziran ayları takip ediyor.

Bitcoin için en güçlü ay

Tarihi performansına bağlı olarak Şubat ayında Bitcoin’in kapanış fiyatı açılış fiyatından hep daha yüksek oldu. Bu nedenle yüzde 100’lük başarı oranıyla Bitcoin için Şubat ayı en güçlü ay olma eğiliminde. Şubat ayını Mayıs ve Haziran ayları izleyerek yüzde 83 puan kazandı.

Bununla birlikte, belirli bir ayın pozitif getiri tutarlılığına dayanarak en güçlü ay olarak kabul edilebileceğini söylemek hala zor. Örneğin, BTC Şubat 2019’da yüzde 11’den fazla değer kazansa da, bu, ABD ile Çin arasında ticaret savaşları nedeniyle popüler kripto paranın 70’ten fazla değer kazandığı 2019 yılının Mayıs ayındaki performansından gözle görülür biçimde az.

Bitcoin’in 2020 Performansı

2018 ve 2019 yıllarına Bitcoin kötü performans sergileyerek başlamıştı. Özellikle 2018’in ilk aylarında yaşanan değer kayıpları kripto para balonunun patladığı ve Bitcoin’in ölümünün yaklaştığı söylentilerini de beraberinde getirmişti. Ancak 2019 yılına Bitcoin daha az hasarla başladı ancak kripto para piyasası ayıların kontrolünde kalmaya devam etti.

Bununla birlikte, 2020 yılının ilk ayı, şu ana kadar yüzde 22’lik bir yükseliş kaydeden Bitcoin için iyi geçti. Popüler kripto para ABD ile İran arasındaki geriliminin farklı bir boyut kazanmasıyla hızla fiyatlandı. Son zamanlarda ise Corona virüsü güvenli liman olarak görülen varlıklarına olan talebi artırırken Çin hisse senetleri büyük bir darbe almasına neden oldu.

Bir önceki yazımız olan Güvenli Liman Bitcoin Son 3 Ayın Zirvesinde: 10 Bin Dolar Kapıda Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.