Bitcoin'de 2019 Yılı Rekoru Kırıldı: Yeni Rekor Kapıda Mı? - Coin Bilgi
Bitcoin, Haberler

Bitcoin’de 2019 Yılı Rekoru Kırıldı: Yeni Rekor Kapıda Mı?

coinbilgi

Bitcoin, kripto para piyasasının geneline yayılan yükseliş trendinin etkisiyle birlikte 27 Mayıs’ta 8,939 dolara ulaşarak 2019 yılının rekorunu kırdı.

Sadece birkaç saat içinde, Bitcoin fiyatı, ABD doları karşısında yüzde 11,7’yi aşkın artışla 8,000 dolardan 8,939 dolara yükseldi.

Yatırımcılarda Boğa Sezonu Sevinci Başladı

2018 yılınının tümüne yayılan sıkıcı ayı sezonunun ardından son birkaç aydır Bitcoin önderliğindeki piyasa, yatırımcıların yüzünü yeniden güldürmeyi başardı. Nisan ayından bu yana devam eden yükseliş dalgası Bitcoin’in 2019 yılı içerisinde %100’ü aşkın yükseliş kaydetmesini sağladı. 

Bitcoin’in günlük spot hacmi ise Mart ayından bu yana neredeyse 7 kat artış gösterdi. Bu veri, yatırımcıların popüler kripto para birimi Bitcoin’e olan ilgisinin yeniden yükselişe geçtiğinin en net işareti. 

Bitcoin’in 7 bin dolar bandını aşmasıyla birçok teknik analist, kripto para piyasasının boğa sezonu etkisi altına girdiğini iddia etmişti. 

Yükselişi Blok Ödülü Yarılanmaları Tetikledi

Şüphesiz yükselişin ardında birkaç temel neden bulunuyor: Ağustos ayında gerçekleşeceği öngörülen Litecoin ağındaki blok ödülü yarılanması ve 2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşecek Bitcoin blok ödül yarılanması. Bu iki yarılanmanın beklentisi kripto para piyasasının yeniden yeşile bürünmesine yol açtı. 

coinmag

22 yaşında olan Meliha, üniversiteden mezun olmasının ardından Bitoin'e bir heves ile yatırım yapmaya başladı. İngilizce ve Almanca dil bilgisine sahip olan yazar arkadaşımızın uzmanlık alanı ise altcoinler.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir