• BTC : 59054.57 ₺
  • BCH : 2449.55 ₺
  • ETH : 1612.95 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.73415 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Bitcoin’in 10.000 Dolar Seviyesini Kırmasını Engelleyen 3 Şey

primexbt

Bitcoin, 2020 yılının ilk ayında Ocak ayının ilk gününden bu yana %28.6 artışla harika bir performans sergiledi. Günlük grafik yükseliş gösteriyor ve altın haç oluşumu var, ancak Bitcoin henüz 10.000 dolar seviyesini kırmayı başaramadı. Bunun neden olabileceğine dair üç hakim görüş var.

Bitcoin boğaları yeni yıl için iyimser ve piyasa da bunu gösteriyor. Piyasanın lider kripto para birimii yıl başından bu yana neredeyse %30 arttı. Son boğa koşusu, psikolojik olarak önemli 10.000 dolar seviyesinde utangaç bir direnç sergiliyor.

1. Güçlü satış baskısı yaratan 9.580 dolarlık direnç

Bu nedenlerden biri, Ekim ayının en yüksek seviyesi olan 9.580 doların güçlü bir şekilde reddedilmesi olabilir. Bitcoin geçtiğimiz günlerde 7 aylık aşağı yönlü bir kanaldan çıktı, ancak geçen Ekim ayının en yüksek seviyesinden daha yüksek bir seviyeyi yakalayamadı ve bu fiyat noktasını test ederken güçlü satış baskısı ile karşı karşıya kaldı.

9.580 dolar, BTC boğaları yukarıdaki beş rakam seviyesi için kırmaya çalıştıklarından, geçen yılın Ekim ayındaki yükselişte boğaları geri iten özellikle güçlü bir direnç. Bu, kırılması için önemli miktarda yükseliş momenti gerektirecek.

2. Tesla’nın boğa koşusu Bitcoin’e gölge düşürüyor olabilir

Başka bir faktör de, Elon Musk’un elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın 2020’nin ilk ayında Bitcoin’den daha iyi performans sergilemesi olabilir. Görünüşe göre yatırımcılar Bitcoin’deki sermayelerini çekip,  Tesla’ya yeniden tahsis etmiş olabilirler.

TSLA şu anda Bitcoin kazanımlarının önüne geçiyor, analistler Elon Musk’ın şirketinin hisse fiyatı balonunu yılsonuna göre hisse başına 6.000 dolara kadar çıkarabileceğini tahmin ediyorlar.

3. Bakkt’ın Opsiyon hacmi sıfıra indi

Bakkt’ın opsiyon hacmi kurumsal yatırımcıların Bitcoin’le ilgilenmediğini gösteriyor. Bakkt borsası, Bitcoin’e fiziksel olarak yerleşmiş bir sözleşme yapmak isteyen kurumsal Bitcoin vadeli işlem yatırımcılarına yöneliktir.

Borsa son derece düşük faize olmasına rağmen platformun hacmi on günden uzun süredir sıfır. Bu, Bitcoin’e ilginin bir nebze azaldığının işareti olabilir.

Bir önceki yazımız olan Litecoin 2020'de Bitcoin'i Geride Bıraktı: Litecoin'deki Yükseliş Yeni Bir Ralliye Mi İşaret? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.