• BTC : 52433.29 ₺
  • BCH : 2041.35 ₺
  • ETH : 1028.46 ₺
  • LTC : 351.04 ₺
  • XRP : 1.43376 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Bu Kripto Paralara Dikkat! İşte Son Günlerde Yatırımcısına En Çok Kazandıran Kripto Paralar

Haftasonu, kripto para piyasası istikrarlı bir toparlanma kaydetti ve birkaç para ile pozitif işlem gördü, bu da toplam piyasa kapitalizasyonunun 200 milyar doları aşmasına neden oldu. Önde gelen kripto para Bitcoin haftasonunda iyi bir toparlanma kaydetti.

Bununla birlikte, bu dönemde BTC, 7.500 dolar direncinin üzerinde kalma girişimlerinde başarısız oldu. Basın saatinde BTC 7.470 dolardan işlem görüyor. Bu analizimizde son günlerde önemli yükseliş kaydeden Tezos (XTZ), Verge (XVG), VeChain’i (VET) inceleyeceğiz.

Tezos (XTZ) Analizi

Tezos, haftasonu boyunca %27 civarında değer kazanarak önemli bir marjinal yükseliş elde etti. Fiyattaki bu değişiklikle birlikte Tezos CoinMarketCap’te Cardano’yı (ADA) yerinden ederek 11. sıraya yerleşti.

Tezos (XTZ) son 24 saat içinde yükselişine devam ederken piyasa değeri de 1 milyar doları aştı. XTZ, bu dönemde ABD Doları karşısında %6,85 değer kazandı ve şu an 1,58 dolardan işlem görüyor.

Analistler mevcut yükseliş trendini sürdürmesi durumunda XTZ’nin önümüzdeki günlerde 2,00 dolar direncini geçmesini bekliyor. Ancak işlerin ters gitmesi durumunda XTZ’nin 1,48 dolar seviyesine gerilediğini görebiliriz.

Verge (XVG) Analizi

Gizlilik odaklı kripto para Verge, son 24 saat içinde piyasadaki en büyük kazancılardan biriydi. B% 6.45 değerinde biir dönemin popüler kripto para birimi son 24 saatte %6,45’lik artış kaydetti. Güne 0.00456 dolardan başlayan XVG yükselen kamayla birlikte olumlu seyir aldı.

Her ne kadar Verge, basın saatinde 0.004920 dolara kadar gerilemiş olsa da popüler kripto para son 24 saatte rekora imza atarak 0.0053 dolardan işlem gördü.

Analistler mevcut trendde, XVG’nin 0,005 dolar seviyesindeki psikolojik dirençleri aşmayı ve pozisyonu pekiştirmeyi beklediğini öngörüyor. Ancak, olumsuz bir durumda XVG’nin bir önceki destek seviyesi  0.0048 dolara gerilemesi muhtemel olabilir.

VeChain (VET) Analizi

Bugünün analizini tedarik zinciri odaklı VeChain ile tamamlıyoruz. VeChain sektörde önemli adımlar atarken VET de hafta sonu piyasada iyi bir performans göstererek bu önemli adımların karşılığını verdi. Basın saati itibariyle Vechain, son 24 saatte %4.12 oranında değer kazandı. VeChain (VET) haberimizin hazırlandığı sırada 0,0071 dolardan işlem görüyordu.

Son 30 gün içerisinde VeChain, BTC’ye karşı değerini  42 oranında arttırdı. Böylece VeChain, yatırımcılarının beklentilerini de yükseltti.

VET için bir önceki direnç seviyesi 0.0075 dolar seviyesinde, diğer taraftan, negatif bir dönüş olasılığında ise VET’in 0.005 dolar desteğine gerilediğini görebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Bu Ülke Avrupa Birliği Ortaklığında Kripto Para Ödemelerini Yasallaştırdı başlıklı makalemizde ab, kripto paralar ve ukrayna hakkında bilgiler verilmektedir.

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.