• BTC : 52433.29 ₺
  • BCH : 2041.35 ₺
  • ETH : 1028.46 ₺
  • LTC : 351.04 ₺
  • XRP : 1.43376 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Bu Ülke Avrupa Birliği Ortaklığında Kripto Para Ödemelerini Yasallaştırdı

Ukrayna’da, milletvekilleri uluslararası kara para aklama karşıtı (AML) standartlarına sıkı bir şekilde uyum gösteren ve  kripto para ödemelerini yasallaştıran yeni bir yasa tasarısını kabul etti.

Bireysel kripto para ödemeleri artık yasal

Forklog’a göre, Ukrayna’nın yasama kolu olan Verkhovna Rada üyeleri, uluslararası kara para aklama karşıtı önlemleri (AML) en iyi şekilde uygulayarak ülkede kripto para ödemelerini yasallaştıran yeni bir tasarıyı kabul ettiler. Yeni kabul edilen mevzuatın bir parçası olarak, kripto paralar artık Ukrayna’da mülk olarak sınıflandırılmaya başlandı. Böylece, kripto para sahipleri dijital varlıklarını yasallaştırılmış ticaret, ödemeler, yatırımlar ve transferler için bir değişim aracı olarak kullanılabilecek.

AB’den destek

Kripto para ödemelerinin yasallaştırılması, ülkenin bir Belarus merkezli kripto para borsası ile olan ortaklık kurmasının ardından geldi. Geçtiğimiz günlerde Dijital Dönüşüm Bakanlığı yaptığı bir duyuruyla ortaklığı duyurmuştu. Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı genel olarak ödemeler ve kripto paraların benimsenmesi konularında yasal bir çerçeve oluşturmak için Belarus’un deneyiminden yararlanmayı amaçlıyor.

Tasarıyı hazırlarken, Ukraynalı milletvekillerinin Avrupa Birliği (AB) kripto para uzmanları ile işbirliği yaptıkları bildirildi. Ukrayna hükümeti, yeni yasaların kabul edilmesiyle birlikte AB’den 500 milyon avroya kadar maddi yardım sağlama umudu içerisinde.

Göreve başlamasından bu yana, Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodymyr Zelensky, dijital para ve Blockchain teknolojilerine karşı olumlu bir duruş sergiledi. Raporlar, Zelensky yönetiminin Blockchain teknolojisinin benimsenmesini ülkedeki sistemik yolsuzlukla mücadeleye giden bir yol olarak gördüğünü belirtiyor.

Bir önceki yazımız olan Türk Girişimci, Geliştirdiği Kripto Para Donanım Cüzdanı İçin İsim Arayışında başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.