• BTC : 41394.1 ₺
  • BCH : 1208.88 ₺
  • ETH : 831.67 ₺
  • LTC : 253.05 ₺
  • XRP : 1.26588 ₺
  • Al/Sat
Coinbilgi Akademi

Cardano(ADA) Nedir? Nereden Satın Alınır? Geleceği Var Mıdır?

Cardano Coin katmanlı mimari ile oluşturulmuş, Ethereum benzeri akıllı sözleşme platformudur.  Ayrıca, açık kaynak kodlu ve 2015 yılında ortaya çıkan bir kripto para birimidir. Bilim felsefesinden yararlanılarak oluşturulmuş ve akademik araştırmalar için oluşturulan ilk blockchain ürünüdür.

Sembolü ADA olan Cardano Coin, kendine özel ve kullanıcıların bakiyelerini güvenle saklayabilecekleri Deadlus cüzdanına sahiptir.

Cardano ekibi ADA’nın Japonya’da birçok ATM’de işlem görmesi için çalışmalara başlaması ve şuanda coinmarketcap verilerine göre en yüksek hacimli 6. kripto para olması sebebiyle kripto para piyasasıyla ilgilenenler ADA’ nın geleceğinin parlak olduğu görüşünde hemfikirler.

ADA’ yı UpbitBinanceBittrex gibi borsalardan alabilir ve yatırım yapabilirsiniz.


Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

20 yaşındaki Serdar, İtalyanca dil bilgisine sahip olması ile birlikte kripto para borsalarına 18 yaşında yatırım yapmaya başlamış. Bunun ardından ekonomi ve finans alanında kendisini ilerleten genç arkadaşımız şimdilerde kendi tecrübelerini haber içerikleri ile okuyucularla paylaşmakta.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir