Haberler

Changpeng Zhao Açıkladı; 9.001 Bitcoin Binance’ten Bilinmeyen Bir Cüzdana Aktarıldı

Söz konusu dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance olunca en küçük en küçük bir hareketlilik bile kripto para yatırımcılarını telaşlandırmaya yetiyor. Hatırlanacağı üzere 8 Mayıs’ta Binance hack’lenmiş ve 7 bin Bitcoin çalınmıştı.

İyi Bir Amaç Uğruna

Bu üzücü olayın ardından bugün 9.001 Bitcoin daha borsa cüzdanından bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı.  Ancak bu kez durum biraz daha farklı. Çünkü Binance CEO’su Zhao günün erken saatlerinde yaptığu açıklamada borsa cüzdanlarından iyi bir amaç uğruna 9.001 Bitcoin’in transfer edileceği haberini kullanıcılarıyla paylaşmıştı.


Changpeng Zhao Twitter’dan paylaştığı bu gönderiyle kripto para topluluğunun beğenisini topladı. Çünkü böylesine yüksek miktardaki bir transferin Whale Allert gibi hesaplar tarafından rapor edilmesi toplulukta paniğe yol açabilir ve Bitcoin’de olası bir düşüşü tetikleyebilir.

Binance, Kullanıcılarının Güvenini Kazanmaya Devam Ediyor

Mayıs ayında Binance’in hack’lenmesinin kripto para piyasasını pek de olumsuz şekilde etkilediğini söyleyemeyiz. Çünkü Zhao, sürecin her anında kullanıcılarını bilgilendirmeyi ihmal etmemiş ve çalınan 40 milyon dolarlık kripto para, Binance’in Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonu’dan (SAFU) karşılanmıştı. Zhao’nun hamlesi sadece piyasaya duyulan güveni yeniden sağlamakla kalmadı, aynı zamanda Binance’e olan güveni de arttırdı.

Kripto para topluluğu, Zhao’nun 9.001 Bitcoin’lik (82,5 milyon dolar) devasa transferi ne için kullanılacağını merakla bekliyor.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

20 yaşındaki Serdar, İtalyanca dil bilgisine sahip olması ile birlikte kripto para borsalarına 18 yaşında yatırım yapmaya başlamış. Bunun ardından ekonomi ve finans alanında kendisini ilerleten genç arkadaşımız şimdilerde kendi tecrübelerini haber içerikleri ile okuyucularla paylaşmakta.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir