• BTC : 52432.11 ₺
  • BCH : 2044.04 ₺
  • ETH : 1031.29 ₺
  • LTC : 352.33 ₺
  • XRP : 1.44082 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Çin Bu Yılın Son Kripto Para Derecelendirmesini Yayınladı: Bitcoin Kaçıncı Sırada?

Çin’in Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi yılın son kripto para derecelendirmesini yayımladı. Listede otuz beş proje üç ayrı kategoride değerlendirildi ve ortaya çıkan puanlara göre sıralandı. Aralık ayı sıralamasında da EOS Çin’in favorisi olmaya devam ederken Bitcoin ise sıralamada basamak atladı.

Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’na bağlı Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi (CCID), kripto para projelerini derecelendirdiği sıralamasının 15. güncellemesini Cuma günü yayınladı. Bu ay da bir önceki sıralamada olduğu üzere 35 kripto para değerlendirildi. Genel sıralamaya ek olarak, CCID tüm projeleri temel teknolojilerine, uygulanabilirliklerine ve yaratıcılıklarına göre değerlendirdiğini iddia ediyor.

EOS genel sıralamasının en üstünde yer alırken onu ikinci sırada Ethereum ve üçüncü sırada ise Tron takip ediyor. CCID’nin yayımladığı sıralamada NULS dördüncü, Lisk beşinci, Neo altıncı, Steem yedinci ve Bitshares sekizinci sırada yer alıyor. En popüler kripto para Bitcoin ise Çin’in Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi’nin Eylül ayı sıralamasında 11. noktada yer alırken Aralık ayında ise 9. sıraya yükseldi. Bitcoin Cash 30. sıradan 27. sıraya gerileyerek sıramada 3 basamak yükseldi.

Bir önceki yazımız olan Grayscale'dan 2020 Anketi: Bitcoin'de Halving Fiyatlanması Çoktan Gerçekleşti Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.