• BTC : 52433.29 ₺
  • BCH : 2041.35 ₺
  • ETH : 1028.46 ₺
  • LTC : 351.04 ₺
  • XRP : 1.43376 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Çin’in Hükümet Destekli Medya Organından Heyacanlandıran Bitcoin Makalesi: İşte Detaylar

Çin Hükümeti Bitcoin ve Blockchain açılımına hız kesmeden devam etmek istiyor gibi görünüyor. Çin devlet medyasının önde gelen yayın organlarından Xinhua, Bitcoin konulu bir makale paylaştı. Bitcoin fiyatı Xinhua‘nın bu hamlesine henüz tepki vermemiş olsa da Çin’in önümüzdeki yıllarda kripto paralar üzerinde ciddi bir etki yaratabilir.

Çin Devlet Medyası Bitcoin’i Konuşuyor

Pazartesi günü Çin Halk Cumhuriyeti’nin resmi yayın organı olan Xinhua “Bitcoin: Blockchain Teknolojisinin İlk Başarılı Uygulaması” başlıklı bir makale paylaştı. Söz konusu makale uygulanan kısıtlamalara rağmen Çinli yatırımcıları bir kez daha heyecanlandırdı.

Makale tam sayfa olarak Sino Global Capital’den Matthew Graham tarafından Twitter’da paylaşıldı. Graham’ın tercümanına göre, parça Bitcoin’e somut olmayan bir para birimi olarak, tırnak içerisinde “para birimi” olarak bahsediliyor. Xinhua makalesinde ayrıca, kripto para madenciliğinden ve Blockchain teknolojilerinin nasıl çalıştığından da bahsediyor.

Xinhua’nın okuyucu kitlesi ile ilgili somut istatistikler olmasa da hükümet destekli medya organının on milyonlarca okuyucusu olduğu tahmin ediliyor.

İlk Kez Değil…

Bu, Çin medyasının ve büyük şirketlerin/bankaların ilk kez Bitcoin’e övgüde bulunduğu ilk durum değil. Bu yılın başlarında, Çin Merkez Bankası’nın (PBOC) Bitcoin konulu bir makale yayımlamıştı.

Blockstream’in CSO’su Samson Mow tarafından paylaşılan okunaklı ve kaba çevirisine göre, Çin’in en büyük dört devlet bankası Bitcoin’in nasıl çalıştığını, kripto para birimlerinin fiyatının neden arttığını ve BTC’nin doğal olarak neden değer taşıdığını açıklıyor.

Sadece bir yıl öncesi düşünüldüğünde, gelinen noktanın oldukça önemli olduğu aşikar. Zira kripto para piyasasına ve özellikle Bitcoin’e Çinli yatırımcıların büyük bir ilgi beslediği biliniyor. Gelecekte Bitcoin’in ülkede yasal bir zemine oturtulması bugüne kadar hiç görülmemiş hatta tahmin dahi edilemeyecek fiyat seviyelerini görmemizin müjdeleyicisi olabilir.

Geçtiğimiz Haftanın Öne Çıkan Gelişmeleri:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir önceki yazımız olan Tron, Poloneix'te Listelendi: Justin Sun Poloniex'in Yeni Patronu Mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.