• BTC : 49732.34 ₺
  • BCH : 1816.96 ₺
  • ETH : 1167.29 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.36632 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Clem Chambers’tan Bitcoin Blok Ödülü Yarılanması Tahmini: Fiyatlar Nasıl Etkilenecek?

primexbt

Mayıs 2020’de gerçekleşmesi planlanan Bitcoin blok ödülü yarılanması hakkında bir çok anlatı şekilledi.

Örneğin, son zamanlarda yapılan bir röportajda Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, BTC’nin Mayıs ayındaki blok ödülü yarılanması nedeniyle 20.000 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşma ve hatta aşma potansiyeline sahip olduğunu belirtti. Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee de tahminlerde bulundu ve Bitcoin’in yarılanma sonrası Litecoin ile aynı modeli takip edebileceğini belirtti.

Bitcoin’deki blok ödülü yarılanmasıyla ilgili en son yorum, Avrupa’nın önde gelen hisse senetleri ve hisse web sitesi ADVFN’in CEO’su Clem Chambers’ten geldi. Yakın zamanda yapılan bir röportajda, Bitcoin’deki blok ödülü yarılanmasının fiyatlar için çok açık bir boğa piyasasını tetikleyeceğini belirten Chambers, buna ek olarak, Bitcoin’in fiyatındaki yükseliş trendinin yarılanma sonrasında da devam edeceğini ifade etti.

Öte yandan, Bitcoin’in ‘dijital altın statüsünden de bahseden Chambers Ocak ayında Bitcoin’le altın arasındaki koreleasyonun en yüksek seviyelerine ulaştığına dikkat çekti.

Röportaj sırasında Chambers’e Bitcoin’in dijital altın anlatısı hakkındaki düşünceleri soruldu ve Chambers, buna karşılık Bitcoin’i, altından daha iyi yapan birçok özelliğe sahip olduğunu belirtti. Chambers ayrıca Bitcoin’in seyahat ederken altına kıyasla taşınmasının çok daha kolay olduğunu kaydetti.

“Bitcoin, çok, çok hızlı ve çok, çok kolay bir şekilde ticaret yapabileceğiniz ve paraya dönüştürebileceğiniz bir şey. Düşünün, yarın Amerika’yı yarım milyon dolarla terk etmek zorunda kalırsanız, bunu nasıl yapardınız? Yurtdışında bir banka hesabınız yoksa ve bunu yapsanız bile, KYC ve AML’nin bu denli teyakuzda olduğu bu dönemde parayı banka hesabınıza nasıl çekersiniz? Bütün bunlar, Bitcoin’in anlatısını güçlendiriyor.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Geçmişte 10 Bin Dolar Seviyesini Kırdığında Nasıl Hareket Etmişti: Yine Benzeri Yaşanabilir! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.