• BTC : 59054.57 ₺
  • BCH : 2449.55 ₺
  • ETH : 1612.95 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.73415 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Dark Web’deki Bir Uyuşturucu Satıcısı Bitcoin’le 19 Milyon Dolar Kazandı

primexbt

Silk Road gibi dark web pazarlarını uyuşturucu satmak için kullanarak Bitcoin ile 19 milyon doları aşkın kâr elde eden Hugh Brian Haney tutuklandı.

Pharmville’nin üst düzey üyesi

Bu hafta başında Manhattan Federal Mahkemesi’nde suçlu bulunan Hugh Brian Haney, güvenlik güçlerinin geçen yıl Ohio’daki evini aramasının ardından, dark web’in önde gelen uyuşturucu satıcısı Pharmville’nin üst düzey bir üyesi olduğu tespit edilmişti.

2017 ve 2018 yıllarında Haney, uyuşturucu satışından elde ettiği Bitcoin’lerini Silk Road ile bağlantılı bir adresten, kripto para borsasındaki bir hesabına gönderiyordu. Her ne kadar deliller aksini söylese de Haney Bitcoin servetini madencilik ve ticaret yoluyla yasal olarak kazandığını iddia etti.

“Sonsuza dek gizlenemezler”

ABD Savcısı Geoffrey S. Berman Hugh Brian Haney’nin davasına ilişkin şu açıklamaları kaydetti:

Hugh Haney, Silk Road’u dünyanın dört bir yanındaki insanlara uyuşturucu satmak için bir araç olarak kullandı. Daha sonra kripto para birimini kullanarak 19 milyon dolardan fazla kâr elde etti. Dark Web’deki Bitcoin’le uyuşturucu ticareti yapmak Hugh Haney’in söylediği gibi sonsuza dek gizlilik sağlamaz.

Haney, dark web’de yasadışı satışlar gerçekleştirdikten sonra yakayı ele veren ilk suçlu değil. Nisan ayında Kanada yargısı, dark web’deki bir uyuşturucu satıcısının Bitcoin’e 1,4 milyon dolarına el koymuştu.

Dünün Öne Çıkan Gelişmeleri:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir önceki yazımız olan Riot Games'in Kurucusu 5 Milyon Dolarlık Kripto Para Dolandırıcılığının Kurbanı Oldu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.