• BTC : 41394.1 ₺
  • BCH : 1208.88 ₺
  • ETH : 831.67 ₺
  • LTC : 253.05 ₺
  • XRP : 1.26588 ₺
  • Al/Sat
Haberler

En Güvenilir Kripto Para Borsaları Belli Oldu: Binance Neden İlk 10’da Yer Almıyor?

Kripto para veri sağlayıcısı CryptoCompare, kripto para borsalarını çok çeşitli ölçüm araçlarını kullanarak derecelendirdi. Şaşırtıcı bir şekilde ‘CryptoCompare Exchange Benchmark Q3 2019’ adlı verilen listenin zirvesinde Coinbase veya Binance’in yer almıyor.

Sıralama Neye Göre Belirlendi?

Cryptocompare’ın “Exchange Benchmark” adlı derecelendirme aracı, borsaların arkasındaki ekibi, pazar kalitesini, coğrafi konumlarını ve yasal statülerinin de dahil olduğu 30 kriteri mercek altına aldı.

19 Eylül’de yayımlanan listede Winklevoss kardeşlerin kripto para borsası Gemini AA derecesiyle birinci sırada yer aldı. Cryptocompare’ın yaptığı sıralamada ilk 10’da yer alan diğer borsalar ise şu şekilde: itBit, Coinbase, Kraken, Bitstamp, Liquid, OKEx, Poloniex, bitFlyer. Haziran ayında yayımlanan sıralamada AA derecesini almaya hak kazanan Coinbase’in bu kez 3. sıraya kadar gerilediği görülüyor.

Binance Neden İlk 10’da Yer Almıyor?

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olarak gösterilen Bitfinex 10. sırada ve A olarak derecelendirildi. İlginçtir ki, Bitfinex daha önce yayınlanan sıralamaların ilk 10’unda bile değildi. Bununla birlikte Binance, sıralamada güvenlik kriterinde için verilen 10.5 puanla en güvenilir 12. borsa olarak konumlandırıldı. Malta merkezli borsa, Haziran ayındaki derecelendirmede 8. sırada yer alan Binance’in 4 basamak gerileyerek 12. sıraya yerleşmesinin sebebi olarak platformda Mayıs ayında meydana gelen güvenlik ihlalleri gösteriliyor.Hatırlanacağı üzere o dönemde Binance’ten 7,070 Bitcoin, bilgisayar korsanları tarafından tek bir işlemde çalınmıştı.

Türk Borsalarının Durumu

Cryptocompare’ın yaptığı derecelendirmede ülkemizin ilk dünyanın ise dördüncü kripto para alım satım platformu olan BTCTurk 25. sırada yer aldı. Sıralamanın ilk 100 basamağında ise bir başka Türkiye merkezli kripto para borsası bulunmuyor.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir