• BTC : 59054.57 ₺
  • BCH : 2449.55 ₺
  • ETH : 1612.95 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.73415 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Ethereum, Eylül Ayından Bu Yana İlk Kez 210 Dolar Seviyesine Yükselebilir

primexbt

Eylül 2019’da en popüler ikinci kripto para Ethereum, birkaç gün içerisinde 254 dolardan 220 dolara gerilemişti. Ethereum o zamandan beri 210 doların üzerine yükselmeyi başaramadı. Bununla birlikte, günlük grafik bu seviyenin daha uzun süre ulaşılamayabileceğini gösteriyordu. Haberimizin hazırlandığı sırada Ethereum’un piyasa değeri 18,8 milyar dolar fiyatı ise 171,69 dolar seviyesindeydi.
Geçen yılın Ağustos ayından bu yana Ethereum, model süresi boyunca azalan bir hacim eğilimi ile azalan bir kanal oluşumunda ilerliyor. Kanallar bir süreklilik kalıbı olarak kabul ediliyor ve bu nedenle Ethereum’un yükseliş hareketi ile patlamaya geçmesi muhtemel görünüyor. 50 günlük hareketli ortalama, fiyat çizgisinin altında hareket etti ve bu da kısa vadeli bir yukarı yönlü harekete işaret ediyor olabilir.
Yüzeyde, MACD düşüş eğilimi yaşandığını ve ETH kanal oluşumunun üzerinde kırılmadan önce aşağı doğru bir hareket görebildiğimizi gösterdi. Bununla birlikte, MACD’ye daha yakından bakarsak, popüler kripto para biriminin uzun vadede yatırımcısına yeşil mumlar gösterebileceğine işaret ediyor.

Bu noktada, Ethereum yukarı doğru bir patlamaya hazır olacak ve muhtemelen ETH’yi Şubat sonundan önce 210.6 $ ‘dan% 61.8 Fibonacci retracement çizgisine kadar çekecek. Ancak, bu seviyeye daha erken ulaşma şansı vardır.

Bitcoin ile Korelasyon | Senaryo 2

Veri analizi firması CoinMetrics’e göre, Ethereum’un Bitcoin ile olan korelasyonu Ekim 2019’dan bu yana artıyor ve bu ay 0.81 ve 0.82 arasında salınarak  geçen yılın Temmuz ayından bu yana görülmemiş bir seviyeye yükseldi. Bitcoin’in yakında 9000 dolar direncini kıracağı öngörülürken, Ethereum’un kanal sınırındaki ağır direnci geçtiğini ve Şubat ayının ikinci haftasında 210,6 dolar seviyesine yükseldiği görülebilir.

Sonuç

Bitcoin 9.000 dolarlık direnci geçmeyi başarırsa, ETH’nin 210 dolar hedefine biraz daha erken ulaştığını görebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin'in 9 Bin Doları Aşmasıyla Changpeng Zhao Yatırımcılara Seslendi: Şimdi Tam Zamanı! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.