• BTC : 53411.35 ₺
  • BCH : 2210.62 ₺
  • ETH : 1021.28 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.3899 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Fiyatı Yılın En Düşük Seviyelerine Gerileyen Bitcoin Google’da Rekor Kırdı

25 Kasım itibariyle bu yılın Mayıs ayından bu yana kaydedilen en düşük seviyeye gerileyen Bitcoin, yatırımcıların ilgisini çekmişe benziyor. Google Trends verilerine göre, “Bitcoin” ve ilgili aranmalarda geçen haftadan bu yana belirgin bir şekilde artış kaydedildi.

Afrika ülkeleri Bitcoin’de lider

Veriler, Bitcoin aranmalarının BTC/USD paritesinin 10.000 dolara yakın işlem gördüğü Ekim ayından bu yana görülen en yüksek seviyelere ulaştı. Coğrafi olarak, aranma hacminin büyük bir kısmı Afrika’dan kaynaklanıyor, Nijerya, Güney Afrika ve Gana aranma hacminin yüksek olduğu ilk sıradaki ülkeyi oluşturuyor. Avusturya ve İsviçre ise ilk beşte yer alan diğer ülkeler.

Ayrıca, Google aranmalarının bir hayli yüksek olmasında Bitcoin fiyatının ötesindeki faktörlere de dikkat çekiliyor. Örneğin “Bitcoin blok ödülü yarılanması” teriminin aranma hacmi de aynı şekilde Ekim ayından bu yana kaydedilen en yüksek seviyelerde. Bu arada Google’da kripto paraların aranma hacmindeki artış Bitcoin ile sınırlı gibi görünüyor. Öyle ki Ethereum ve XRP gibi altcoinlerin aranma istatistikleri son haftalarda aynı kaldı.

Bitcoin yükselişin eşiğinde

Mayıs 2020’de gerçekleşmesi planlanan yarılanma, piyasalar için bir katalizör olarak kabul ediliyor ve birçok analist yarılanmadan hemen sonra veya hemen önce Bitcoin’de yeni bir parabolik yükselişin başlayacağını öngörüyor.

Bitcoin dolar bazında geçtiğimiz haftadan bu yana %20 değer kaybetti. Aylık bazda BTC’deki değer kaybı ise %30 seviyesinde.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Fiyatı Bu Sebepten Ötürü Düşüşe Geçmiş Olabilir! Peki Ya Ne Zaman Yükselecek? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.