• BTC : 49513.09 ₺
  • BCH : 1833.31 ₺
  • ETH : 949.58 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.30432 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Güney Kore, ICO yasağını sonlandırabilir

Güney Kore’nin kısa bir süre sonra ICO yasakları ile ilgili yeni bir takım adımlar atarak ülkede olan yasakların sonlandırılması konusu yönünde karar verebilecek olduğu iddia edildi. Bir süredir kripto paralar konusunda yaşanan ve etkisini sürdüren yasaklar halkın tepkilerine neden olmuş ve yakın çevrede bulunan ve Asya ülkeleri olarak değerlendirilen ülkelerin bu şekilde yasaklar uygulamazken, Güney Kore tarafından bu ve buna benzer yasakların uygulanmasının ülke içerisinde tartışmalara ve yasakların kaldırılmasına yönelik baskı ve isteklerin yetkililer üzerinde artmasına sebep olmuştu.

Bu ay tamamlanacak

Güney Koreli bir yetkili tarafından yapılan basın açıklamasına göre, ülkede yasal alınmış olan yasakların bu ay sonunda ICO için alınan yasaklar kapsamında incelemenin bitecek olduğu, eğer bir problem görülmez ise hükümet yetkililerinin ICO’lar hakkında uygulanan yasakları kaldıracak olduğu iddia edildi. Yetkili basına yaptığı açıklamada bu ve buna benzer yasaklar ile ilgili hükümet yetkililerinin incelemelere devam edecek olduğunu ve daha kısa sürede çalışmaların tamamlanmasına yönelik adımlar atmaya devam edilecek olduğunu açıkladı.

Bir önceki yazımız olan Norveç, kripto para kararlarının götürüsü neler olacak? başlıklı makalemizde Norveç hakkında bilgiler verilmektedir.

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

26 yaşındaki Ramazan, Diyarbakır'da doğup büyümesinin ardından üniversite eğitimini tamamladı. Fransız dili ve edebiyatı mezunu olan yazarımız kripto paralar hakkında oldukça tecrübeli ve genç bir yatırımcı olmasının etkisi ile sitemiz bünyesinde içerikler hazırlıyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.