Güney Kore'den ''yıkıcı'' karar: Vergi ödeyeceksiniz - Coin Bilgi
Haberler

Güney Kore’den ”yıkıcı” karar: Vergi ödeyeceksiniz

coinbilgi

Güney Kore, kripto para borsalarını ”girişim sınıfı” şirketler grubundan çıkardı. Hükümet kararnamesi ile açıklanan yasal ortak kararlar ülkede uygulamaya geçecek ve kripto para borsaları bundan sonraki süreçte artık vergi yükü altında olmak zorunda kalacak, hükümetten teşvik ve destek alamayacak olan kripto para borsaları bununla beraber ”eğlence” sektöründe değerlendirilecek ve eğlence sektöründeki şirketler kadar vergi verecek. Ekonomik olarak ne kadar vergi verecek olduklarının oranı ise eğlence sektörü olması dolayısı ile daha fazla olabileceği gibi, daha az olma riskini de taşıyacak ve vergi ödemelerini yapmayan kripto para borsaları hakkında yasal yaptırım ve cezai kararlar diğer şirketler için işletildiği gibi kripto para borsaları kurumsal şirketleri içinde işletilecek ve kayıt altına alınacak.

Kazanç, zarar ve giderler hükümete açıklanacak

Bu yasal kararname ile birlikte Güney Kore’de aktif olarak faaliyet gösteren tüm kripto para borsaları kazançlarını, giderlerini ve toplam gelirlerini yasal olarak hükümete vergi ödemesi için açıklamak zorunda kalacak. Diğer şirketler gibi kripto para borsalarıda bundan sonraki süreçte artık vergi ödemek zorunda kalacaklar.

coinmag

28 yaşında olan Caner, aktif olarak kripto paralara uzun süreden beridir ilgi duyuyor. ABD başta olmak üzere birçok ülkeye seyahat etmeyi seven birisi ve şimdilerde kripto paralar üzerine analizler ve içerikler hazırlıyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir