• BTC : 59054.57 ₺
  • BCH : 2449.55 ₺
  • ETH : 1612.95 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.73415 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Güvenli Liman Bitcoin Son 3 Ayın Zirvesinde: 10 Bin Dolar Kapıda Mı?

primexbt

Bitcoin, neredeyse üç ay boyunca görülmeyen bir seviyeye dokunarak önemli bir hamle yaptı. Buradan yine 10.000 dolar seviyesine çok kısa bir yolculuk var ancak yatırımcıların en çok merak ettiği sorulardan biri şu: “Lider kripto para bu hafta 10 bin dolar seviyesine ulaşmayı başarabilecek mi?”

Haftanın üçüncü gününe Bitcoin  rekor kırarak başladı. Bitcoin’de Asya seansının açılmasından birkaç saat önce başlayan yükseliş trendi, fiyatı Kasım ayının başından beri görülmeyen yüksek seviyelere ulaştırdı.

2020’nin Ocak ayı şimdiden Bitcoin’in en iyi performans sergilediği Ocak aylarından biri haline geldi. Analist ve kripto para yatırımcısı Josh Rager,  Twitter’daki “Bitcoin’de düzeltme gelecek” iddiaları hakkında yorum yaptı. Rager, yaptığı paylaşımda düşüş trendinin açıkça kırıldığını ve haftalık zaman diliminde 9.557 doların üzerindeki bir kapanışın Bitcoin’i daha yüksek seviyelere taşıyacağını belirtti.

Öte yandan Forbes’un ve CNBC’nin konuk analisti Jacob Canfield kısa süre önce gözlemlediği bir duruma dikkat çekerek Bitcoin’in yeniden aşağı yönlü bir kırılma yaşayabileceğini savundu. Canfield’a göre BitMEX’teki açık pozisyonların toplam değeri şu anda 943 milyon dolar seviyesinde ve 1 milyar dolar seviyesine her ulaştığında  kripto para piyasası büyük bir satış baskısıyla karşılaşıyor.

Güvenli Liman Bitcoin

Geri çekilme olsun ya da olmasın, Bitcoin, bu yıl şimdiye kadar olağanüstü bir performans sergiledi ve güvenli liman anlatımı güçlendi. Özellikle ABD-İran arasındaki gerilimin tırmanmasıyla ve corona virüsünün yol açtığı endişelerin artmasıyla insanlar Bitcoin’e yöneldi.

Hal böyle olunca Tom Lee, 2019 ve 2020 yılı verilerinde altın ve Bitcoin’i karşılaştırmak için Twitter’a gitti. Yaptığı paylaşımda Bitcoin’in 2019 ve 2020’de sırasıyla %92 ve %26,5 oranlarında değer kazanarak altından daha iyi performans sergilediğini belirten Tom Lee’ye Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff’ten yanıt gelmedi.

Dünyada jeopolitik gerginlikler, ekonomik sıkıntılar ve viral salgınlar devam ediyor. Bu nedenle her zaman güvenli sığınak olarak görülen varlıklarına ihtiyaç duyulacak ve hal böyle olunca genç nesillerin de altın yerine teknolojisini daha iyi anladıkları Bitcoin gibi dijital yatırım araçlarına yönelmesi daha olası görünüyor.

Bitcoin’e gelecek olursak şu an için FOMO’nun devam etmesi muhtemel, özellikle de BTC önümüzdeki hafta içerisinde 10 bin dolara ulaşırsa. Bitcoin blok ödülü yarılanmasına sadece 104 gün kaldı ve bu nedenle Bitcoin’in iyi bir performans sergileyeceği konusunda analistler hemfikir.

Bir önceki yazımız olan Ethereum, Eylül Ayından Bu Yana İlk Kez 210 Dolar Seviyesine Yükselebilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.