• BTC : 41601.94 ₺
  • BCH : 1208.59 ₺
  • ETH : 834.77 ₺
  • LTC : 254.39 ₺
  • XRP : 1.27528 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Ne Binance CEO’su Ne Tim Drapper Hacker’ların Kripto Paralardan Elde Ettiği Gelir Dudak Uçuklatıyor

Kripto para analiz ve güvenlik şirketi CipherTrace’ın yaptığı son araştırma kripto para dolandırıcılarının yılın bu dönemine kadar 4 milyar dolardan fazla değere sahip hırsızlık yaptığını ortaya koyuyor.

CipherTrace’ın yaptığı araştırma kripto para sektöründe güvenliğe ne ölçüde ihtiyaç duyulduğunu gözler önüne seriyor.

4 Milyarlık Dolarlık Kripto Para

CipherTrace’ın raporunda hacker’ların ve dolandırıcıların yılın bu ayına kadar 4,26 milyar dolar değerinde kripto para çaldığını ortaya koyuyor.

Özellikle Güney Kore’de ortaya çıkan ponzi şeması Plus Token aracılığıyla dolandırıcılar 2,9 milyar dolarlık vurgun yaptı. Plus Token hem kripto para depolama hem de al sat işlemlerine olanak sağlıyordu.Diğer yandan QuadrigaCX borsasnın CEO’sunun ölmesi sonucunda müşterilere ait 200 milyon dolarlık kripto paraya kaybolmuştu.

İlgili Haber: Türk Kripto Para Borsası Hack’lendi: Borsa Faaliyetlerini Sonlandırdığını Duyurdu

CipherTrace’in araştırmacılarına göre hacker’lar ise yılın ikinci çeyreğinde toplamda 124 milyon dolarlık kripto para çaldılar. Yılın ilk çeyreğiyle birlikte hacker’ların 2019 yılının ilk yarısında elde ettikleri gelir ise 227 milyon dolar.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir