Holochain (HOT) Nedir, Holochain (HOT) Nereden Alınır? - Coin Bilgi
Haberler

Holochain (HOT) Nedir, Holochain (HOT) Nereden Alınır?

coinbilgi

Holochain tamamen dağınık, uçtan uca depolanan uygulamalar geliştirme sürecinde yazılımcıların hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan açık kaynak bir kütüphanedir.

BitTorrent ve Git’in sahip olduğu çeşitli avantajların bir arada harmanlandığı bu sistem geleneksel blockhain zincirinden daha esnek, ölçeklenebilir ve verimli uygulamalar geliştirmeye imkân tanımasıyla öne çıkıyor. dApps olarak da bildiğimiz bu uygulamaların şaşırtıcı derecede hızlı çalışmasını sağlayan Holochain’in işlem hacmi ise her geçen gün büyümeyi sürdürüyor.

Bu arada Holochain ismini tahmin edilebileceği üzere hologram teknolojisine borçlu. Her bir ışık hüzmesinin birleşerek hologram görselini meydana getirmesi gibi Holochain de peer-to-peer teknolojisiyle ağ üzerindeki herkesi sistemin bir parçası olarak değerlendiriyor. Bu sayede blockhain ağının en büyük dezavantajları arasında yer alan ölçeklenebilirlik, hız ve performans değerleri Holochain’de optimize edilebiliyor.

Holochain ne maksatla kullanılabilir?

2017 yılında temelleri atılan Holochain’in geliştirici ekibi, kurdukları bu blockhain alternatifi yapıyı daha çok aşağıdaki uygulamalar için ideal görüyorlar:

  • Sosyal ağlar
  • Tedarik zincirleri
  • Uber ve Airbnb gibi, uçtan uca işleyen platformlar
  • Oylama sistemleri
  • İş akışı düzenleme ve geri dönüş toplama sistemleri ile çeşitli kamu kuruluşları

Holochain nereden alınır?

Github üzerinden tüm kaynaklarına ulaşabileceğiniz açık kaynak Holochain’in dijital para birimi Holo diye adlandırılıyor ve borsalarda HOT kısaltmasıyla işlem görüyor. Holochain , satın almak için dünyanın en popüler kripto para borsası Binance’a buradan üye olabilirsiniz

coinmag

20 yaşındaki Serdar, İtalyanca dil bilgisine sahip olması ile birlikte kripto para borsalarına 18 yaşında yatırım yapmaya başlamış. Bunun ardından ekonomi ve finans alanında kendisini ilerleten genç arkadaşımız şimdilerde kendi tecrübelerini haber içerikleri ile okuyucularla paylaşmakta.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir