• BTC : 59054.57 ₺
  • BCH : 2449.55 ₺
  • ETH : 1612.95 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.73415 ₺
  • Al/Sat
Haberler

İddialar Doğru Mu? Bitcoin Corona Virüsü Yüzünden Mi Yükseliyor?

primexbt

Kripto topluluğundaki birçok kişi, Bitcoin’deki son fiyat artışının Çin’deki Corona virüsü salgını nedeniyle yaşandığına inanıyor, ancak Bitcoin hakkındaki bir rapor bunun gerçek olmaktan uzak olabileceğini söylüyor

Bitcoin fiyatı, yeni Corona virüsü salgınının merkez üssü olduğuna inanılan Çin kenti Wuhan’ın karantina altına alınmasından üç gün sonra 26 Ocak’ta 8.300 dolarlık alandan yükselmeye başladı.

Güncel yükseliş trendiyle birlikte Bitcoin fiyatı 9.400 dolar seviyesine kadar ulaştı. Ancak The Independent’ta yer alan bir makaleye göre Bitcoin’deki son ralli Corona virüsü nedeniyle tetiklenmemiş olabilir.

Bitcoin küresel sorunlarla birlikte artıyor mu?

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz yıl ABD ile Çin’in arasındaki ticaret savaşlarının alevlenmesi sonucu yükseldiği gibi bu yıl da ABD-İran gerilimi, Avustralya ormanlarındaki yangın ve son olarak Çin’deki Corona virüsü salgını nedenlerinden ötürü yükseldi. Virüs aynı zamanda hem ABD hem de Çin borsalarını olumsuz yönde etkiledi, ancak Bitcoin tüm bunlara rağmen sağlıklı kalmaya ve büyümeye devam ediyor.

Birçok kripto para uzmanı, küresel ekonomi kargaşaya maruz kaldığında veya diğer büyük ölçekli problemler ortaya çıktığında Bitcoin’in güvenli liman olarak görülmeye başladığını belirtiyor.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Şubat Aylarında Nasıl Bir Performans Sergiliyor: İşte Son 6 Yılın İnanılmaz Tablosu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.