Haberler

İngiliz Hazine Bakanlığı Yetkilisi: Düzenlemeler Sonrasında Olabilir

İngiliz Hazine Bakanlığı yetkilisi John Glen, kripto paralar üzerinde yapılacak olan düzenlemeler sonrasında Londra’da kripto paraların daha rahat ve daha kolay kullanılabilecek olduğunu açıkladı. Yapılacak olan düzenlemeler ile ilgili olarak açıklama yapmayan Glen, Londra’da kripto paraların gelecekte daha özgür şekilde kullanılabilecek olduğunun sinyalini verdi.

Glen, kripto para sektöründe kara para aklama, vergi kaçırma benzeri sorunların giderilmesi durumunda ekonomik bir kazanç elde edilebilecek olduğunu, bunun için de yeni yasalar ve düzenlemelerin çıkarılması gerektiğini açıklıyor.


Yeni Dönemde Yeni Yasalar

Yeni dönemde yeni yasalar ile birlikte İngiliz ekonomisinin yöneticileri önlemler alabilirler. Bu konuda alınacak olan önlemler ile ilgili henüz daha basında bilgi yer almazken, gelecek süreçte alınacak olan önlemler ile ilgili bilgilerin basında kendisine geniş çaplı yer bulabileceği tahmin ediliyor. Güney Kore’de olduğu gibi İngiliz hükümetinin bir anda Bitcoin ve kripto paraları yasaklamasının ise beklenmedik bir durum olarak gösterildiğini belirtelim. Zira Güney Kore’de tek bir günde memurlara getirilen Bitcoin yasağı tüm dünyanın dikkatini çekmişti.

coinmag

20 yaşındaki Serdar, İtalyanca dil bilgisine sahip olması ile birlikte kripto para borsalarına 18 yaşında yatırım yapmaya başlamış. Bunun ardından ekonomi ve finans alanında kendisini ilerleten genç arkadaşımız şimdilerde kendi tecrübelerini haber içerikleri ile okuyucularla paylaşmakta.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir