• BTC : 41231.74 ₺
  • BCH : 1205.08 ₺
  • ETH : 826.2 ₺
  • LTC : 251.2 ₺
  • XRP : 1.24285 ₺
  • Al/Sat
Haberler

İran Altın Destekli Stelllar (XLM) Tabanlı Kripto Para Çıkartacak

ABD’nin yaptırımları sonucunda köşeye sıkışan İran, amborgaların gücünü kırmak amacıyla geçmişte defaatle karşı çıktığı kripto paralara yönelmeye başladı. Kripto paraların halk tarafından oldukça fazla benimsendiği İran’da hükümet de kendi kripto parasını çıkarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

İran’ın çıkarmayı planladığı kripto parası PayMon iddialara göre Stellar tabanlı olacak. İran merkezli Blockchain şirketi ArzDigital’in CEO’su Hamid Reza Shaabani bu detayları Sputnik İran’a verdiği röportajda açıkladı.

İran yaptırımlardan korunmak ve ekonomisine rahat bir nefes aldırmak için bu yolu tercih etti. Ülkenin en büyük bankalarından Bank Melli Iran, Persian Bank, Bank Pasargad ve Bank Mellat ortaklığında Ghoghnoos şirketi tarafından geliştirilecek.

Shaabani, anlaşma kapsamında PayMon sahiplerinin token’larıyla altın satın alabileceğini belirtti. Değerli metallarini kullanarak yaptırımları geçmişteki gibi etkisiz hale getirmeyi amaçlayan İran acaba bu çabalarında başarıya ulaşabilecek mi?

Kaynak: Cointelegraph

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

22 yaşında olan Meliha, üniversiteden mezun olmasının ardından Bitoin'e bir heves ile yatırım yapmaya başladı. İngilizce ve Almanca dil bilgisine sahip olan yazar arkadaşımızın uzmanlık alanı ise altcoinler.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir