• BTC : 49732.34 ₺
  • BCH : 1816.96 ₺
  • ETH : 1167.29 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.36632 ₺
  • Al/Sat
Altcoin, Haberler

JPMorgan Kendi Kripto Parasını Çıkarttı!

primexbt

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük bankası olan JPMorgan, kendi kripto parası olan JPM Coin’i çıkarttı. ABD’nin en büyük dünyanın ise en büyük altıncı bankası olan JPMorgan Chase, “JPM Coin” ile birlikte Blockchain tabanlı kripto parasını oluşturmuş oldu. 

Dünya genelinde her gün 6 trilyon doların üzerinde işlem hacmine sahip olan JPMorgan, birkaç ay içerisinde bir takım müşterileri arasında anında ödeme hizmeti için kendi kripto parasını JPM Coin’in denemelerini yapacak. Konuyla ilgili açıklama yapan JPMorgan’ın Blockchain projeleri başkanı Umar Farooq “JPMorgan müşterilerimizin pek çoğu paralarını farklı şekillerde taşıyor ve değeri nakletmenin daha kısa süren bit yolunu istiyorlar.” açıklamasını yaptı. 

Kripto para uzmanlarına göre JPMorgan’ın kripto parası geleneksel kripto para birimlerinden daha farklı bir yapıya sahip olacak. Bilindiği gibi kripto para birimleri halka açık ve açık erişimli Blockchain teknolojisini kullanıyor değerleri ise coin’lerin kendisine bağlı. Ancak JPMorgan’ın JPM Coin’i ABD Doları’na endeksli ve JPMorgan’ın özel blok zincirini kullanıyor. 

JPMorgan’ın bu hamlesi bazı kişiler tarafından önemli bir adım olarak nitelendirilse de bazı isimler tarafından da küçük çaplı bir yenilikten ziyade işleri biraz hızlandırma adımı olarak yorumlandı. Son olarak JPMorgan’ın CEO’su olan Jamie Dimon, Bitcoin karşıtı açıklamalarıyla biliniyordu.

Bir önceki yazımız olan Beam (BEAM) Nedir? Beam (BEAM) Nereden Satın Alınır? başlıklı makalemizde beam, BEAM nasıl satın alınır? ve BEAM nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

coinmag

28 yaşında olan Caner, aktif olarak kripto paralara uzun süreden beridir ilgi duyuyor. ABD başta olmak üzere birçok ülkeye seyahat etmeyi seven birisi ve şimdilerde kripto paralar üzerine analizler ve içerikler hazırlıyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.