• BTC : 49513.09 ₺
  • BCH : 1833.31 ₺
  • ETH : 949.58 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.30432 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Justin Sun, Poloniex Flörtü Devam Ediyor: Poloniex Yeni Bir Borsayı Satın Aldı

Goldman Sachs desteli Circle ile yollarını çok kısa bir süre önce ayıran Poloniex’in, TRON kurucusu Justin Sun’ın liderlik ettiği Çinli yatırımcı grubu tarafından satın aldığı iddia edilmişti.

Justin Sun İddiaları Reddediyor

Poloniex ve Tron çok kısa sürede hamleleriyle iddiaları doğrulasa da henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Justin Sun, Poloniex’i satın aldığı yöndeki iddiaları reddetmekle yetiniyor. Ancak görünen o ki kapalı kapılar arkasında yapılan satın alım önümüzdeki günlerde meyvelerini vermeye devam edecek.

Kısa bir süre önce Tron’u (TRX) listeleyen popüler kripto para borsası Poloniex, TRON Blockchain’i üzerine kurulu merkezsiz borsa (DEX) TRXMarket’i satın aldığını açıkladı. Poloniex, bir blog yazısı ile TRXMarket’in Çarşamba günü devralındığını açıkladı. TRXMarket’in fonksiyonlarının tümü Poloni DEX adı altında korunmaya devam edecek.

Blog yazısında TRXMarket’in 7 günlük işlem sayısının 30 milyonu aştığı belirtiliyor, CoinMarketCap’te ise borsanın son 24 saat içinde işlem hacminin 40.000 doların altında olduğu görülüyor.

Poloniex Eski Günlere Mi Dönüyor?

Piyasa araştırmacıları Poloniex’in Ekim ayından sonra pazar payında gözle görülür bir toparlanma yaşadığını belirtiyor. Borsa 2019’un büyük bir kısmında %1’ilik pazar payıyla yetinirken satın alımdan sonra bu oran %2’ye yükseldi. Yükselişin Poloniex’in, Circle’dan ayrıldıktan sonra komisyon ücretlerini kaldırmasının da bu durumda etkili olduğu düşünülüyor.

Bir önceki yazımız olan Düşüşü Tahmin Eden Bloomberg Analistlerine Göre Bitcoin'in Sıradaki Hamlesi Ne? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.