• BTC : 41394.1 ₺
  • BCH : 1208.88 ₺
  • ETH : 831.67 ₺
  • LTC : 253.05 ₺
  • XRP : 1.26588 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Kaliforniya Üniversitesinde Kripto Paralara İlgi Çok Yoğun

Kalifornia Üniversitesi’nin “Blok Zinciri, Kriptografi ve Kriptografi Teknolojisinin İş ve Hukuk Alanındaki Geleceği” dersinde salon dolup taştı.

Ciddi manada düşüş yaşanmasına rağmen Kalifornia Üniversitesinde Digital Para üzerine dersler verilmeye başlandı. İlk olarak kripto paraların temeli olan “Blok Zinciri, Kriptografi ve Kriptografi Teknolojisinin İş ve Hukuk Alanındaki Geleceği” dersi verildi. Bu durum bitcoinin geleceğinin olduğuna ve bitcoine hala güven olduğuna işaret etti.  Üstelik kendi dersi olmamasına rağmen Bitcoin ve Blok Zinciri derslerini bölümlerine ekleyen öğrenciler var. Yıllar önce Blok Zincirinin öğrencilere anlatılması teklif edilen David Yermack:

 

Bitcoin dersleri vermeye başladığımda meslektaşlarım beni alaya almıştı. Ancak bir kaç ay sonra Basel’de merkez bankası çalışanlarına bir konuşma yapmam teklif edildiğinde, meslektaşlarımdan tek bir kelime eden olmadı. Ve tabi bu konuda şaka yapmayı bıraktılar.

 

Sınıf kapasitesinin %130 civarlarında dolduğunu ifade eden David Yermack bu durumun bitcoinin yeni nesil tarafından desteklendiğini ve bitcoine güvenlerinin olduğunu ifade etti.

Profesör Dawn Song ise Kalifornia Üniversitesi’ndeki ders için “Bu sınıfta oturmak büyük bir ayrıcalık, yerinizde olmak isteyen milyonlarca öğrenci var!”  ifadelerini kullandı.

Profesör Arvind Narayanan ise internette sanal para eğitim dersi vermekte olduğunu ve  sanal para eğitimi dersinin sitedeki en popüler 5 dersten biri olduğunu söyledi.

Çoğu öğrenci geleceğin parasının blok zinciri ve kripto paralardan oluşacağı düşüncesini savunuyor. Bu sebeple öğrencilerin çoğu profesörlerden daha ilgili ve daha istekli. Öğrenciler kendi gruplarını oluşturup bitcoin ve diğer kripto paralarla ilgili düşüncelerini ve bilgilerini paylaşıyorlar.
[fat_coincap id=”5″]

 

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

28 yaşında olan Caner, aktif olarak kripto paralara uzun süreden beridir ilgi duyuyor. ABD başta olmak üzere birçok ülkeye seyahat etmeyi seven birisi ve şimdilerde kripto paralar üzerine analizler ve içerikler hazırlıyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir