Takip Edin

Borsalar

Kripto Para Borsası Müşterilerin Fonları İle Ortadan Kayboldu

Yayınlanma tarihi

-

polonya kripto para borsası

Yerel haber bülteni Money.pl’e göre Polonya merkezli kripto para borsası Coinroom’un faaliyetlerini durdurduğu ve müşteri fonları ile ortadan kaybolduğu bildirildi.

Money.pl okuyucularından birinden, 2016 yılında tescil edilen Coinroom’un faaliyetlerini bir gecede durdurduğunu ve müşterilerin Nisan ayında paralarını kaybettiğini belirten bir e-posta aldı. Bazı kullanıcılar hesaplarında 60.000 zlotiye (yaklaşık 15.790$) sahip olduklarını söylüyor.

Faaliyetlerin durdurulmasından önce Coinroom’daki sözleşmelerin feshi hakkında bilgi içeren e-postalar gönderildiği bildiriliyor. Coirom müşterilerine, kullanıcılar tarafından imzalanan Coirroom yönetmeliklerine uygun olarak paralarını çekmek için sadece bir günleri kaldı belirtildi. Ancak, bazı müşteriler paranın sadece bir kısmını talep ederken, birçoğu fonlarını geri almadıklarını iddia etti.

Borsayı kullanan müşterilerden biri 2.005 Bitcoin (BTC) (yaklaşık $ 15,000) kaybettiğini söyledi. Bir diğer kullanıcı ise şu açıklamaları yaptı:

” E-postayı gönderdikten sonraki ikinci gün Coinroom’un merkezine gittim. Resepsiyondaki Bayan içeri girmemi istemedi, ofiste kimse olmadığını iddia etti. Bunun yerine, şirketten birini aradı. Detaylarımı bırakmam istendi. Kimse benimle iletişim kurmadı. ”

Varşova Bölge Savcısı sözcüsü Łukasz Łapczyński, bürosunun kripto döviz borsasında ödeme hizmetlerine aracılık eden yetkisiz faaliyetlerle bağlantılı olarak Coinroom’a karşı dava açtığını söyledi. Ayrıca ofis diğer olası kurbanları tespit ettiği bildirilmektedir.

CoinMarketCap’in kripto para birimi çevrimi endeksi Coinroom’ın faaliyetlerini sonlandırdığını gösteriyor. Firmanın Twitter sayfası ise silinmiş durumda.

Mayıs ayı ortasında bildirildiği gibi, Blockchain girişimlerinin repux ve Joytoken’den ortak bir para teklifi (ICO) çektiği bildirildi. Mart 2018 ve Nisan aylarında ICO promosyonları yapan şirketlerin sırasıyla 4.7 milyon ve 3.3 milyon dolar kaybettiği bildirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir önceki yazımız olan Binance Jersey Açıldı: Üyeler 20€ İle Ödüllendiriliyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

22 yaşında olan Meliha, üniversiteden mezun olmasının ardından Bitoin'e bir heves ile yatırım yapmaya başladı. İngilizce ve Almanca dil bilgisine sahip olan yazar arkadaşımızın uzmanlık alanı ise altcoinler.

Yorum Yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Borsalar

Crypto Capital Başkanı, Kara Para Aklama Suçundan Tutuklandı

Yayınlanma tarihi

-

Panama merkezli ödeme işlemcisi Crypto Capital’in Bitfinex’e ve diğer büyük kripto para borsalarına bağlı başkanı Ivan Manuel Molina Lee Polonya polisi tarafından tutuklandı.

WPolityce’in 24 Ekim’de yayınlanan raporuna göre, Molina Lee’nin yerel kara para aklama ve uluslararası uyuşturucu kartellerine karıştığından şüpheleniliyor.

Uyuşturucu kartellerinin parasını aklamak

Rapora göre, Molina Lee, Wrocław’daki savcılık tarafından yayınlanan bir tutuklama emri ile gözaltına alındı. Molina Lee’nin daha önce Polonya Adalet Bakanlığı tarafından ele geçirilen 350 milyon dolar ile bağlantılı olduğu bildiriliyor.

Ele geçirilen bu fonlar Crypto SP’ye aitti. Raporda, Crypto Capital’e bağlı olduğu iddia edilen yerel bir firma olan Z O.O. Molina Lee’nin tutuklanmasının “Kolombiya uyuşturucu kartellerinin kripto para borsası yoluyla kara para aklaması ile ilgili olduğu” belirtildi.

Industry News Outlet Decrypt’e göre, Binance, Kraken ve BitMEX dahil olmak üzere başka birçok büyük kripto para işletmesi ve borsası da geçmişte Crypto Capital’in hizmetlerini kullandı.

850 milyon doların üzerinde Bitfinex’in fonuna erişilemiyor

Cointelegraph’ın 21 Ekim’de yayımladığı habere göre, büyük kripto para borsası Bitfinex’in ana şirketi olan iFinex, Crypto Capital’e bağlı 850 milyon dolarlık fonlara yeniden erişim sağlamak için bir keşif başvurusu yaptı

Talep, Polonya, Portekiz, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki banka hesaplarında tutulan sözde erişilemeyen fonlarla ilgilidir.

Bitfinex’in Baş Mali İşler Müdürü Giancarlo Devasini, borsadaki eski ödeme işlemcisi Crypto Capital ile ilgili bir kişi olan Ravid Yosef’ın, firmanın Bitfinex müşterilerinin fonlarını Avrupa ve ABD’deki birden fazla banka arasında aktardığını gösteren çeşitli belgeler sağladığını açıkladı.

New York Başsavcılığı 25 Nisan’da, Bitfinex’in 850 milyon dolar kaybettiğini iddia etti ve ardından Tether’in Stablecoin operatöründen gelen açıklamayı  kapatmak için gizlice fon kullandı.

Ayrıca Bitfinex hissedarı Zhao Dong’un 9 Mayıs’ta yaptığı açıklamada, borsanın ilk kripto para birimi sunumu için hem sert hem de yumuşak taahhütlerde $1 milyar dolar sağladığını da açıkladı.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Bir önceki yazımız olan Coinbilgi Akademi: Binance DEX Kullanım Kılavuzu başlıklı makalemizde Binance, Binance Chain ve Binance DEX hakkında bilgiler verilmektedir.

Devamını oku

Borsalar

Binance Jersey Açıldı: Üyeler 20€ İle Ödüllendiriliyor

Yayınlanma tarihi

-

Dünyanın en popüler kripto para borsası Binance’in Euro ve İngiliz Sterlini destekli kripto para borsası Binance Jersey açıldı. Borsaya Türk kullanıcılar da üye olabiliyor.

Binance, EUR/GBP destekli kripto para borsası Binance Jersey’in piyasaya sürüldüğünü az önce duyurdu.

Borsada BTC/GBP, ETH/GBP, BTC/EUR ve ETH/EUR işlem çiftleriyle alım satım yapılabilecek.

Borsa an itibariyle işleme açıldı. Hatta borsaya üye olup, kimlik dorğulaması gerçekleştiren ilk 5 bin kullanıcı 20€ ile ödüllendirilecek.

Binance Jersey’e üye olmak ve 20€ kazanmak için bu linke tıklayın

Binance Jersey’e destekleyen ülkeler arasında başta Türkiye olmak üzere birçok avrupa ülkesi bulunuyor.

Devamını oku