• BTC : 59054.57 ₺
  • BCH : 2449.55 ₺
  • ETH : 1612.95 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.73415 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Litecoin 2020’de Bitcoin’i Geride Bıraktı: Litecoin’deki Yükseliş Yeni Bir Ralliye Mi İşaret?

primexbt

Kripto para piyasasında son günlerin en göze çarpan performanslarından birini sergileyen Litecoin (LTC) Bitcoin’deki yükseliş trendine daha fazla sessiz kalamadı.

Kripto para piyasasındaki yükseliş ivmesi, haftasonundan bu yana devam ediyor. Toplam piyasa kapitalizasyonu, son dört ayın en yüksek seviyesi 263 milyar dolara yükseldi. Diğer yandan Bitcoin ise kritik psikolojik destek seviyesi 9.500 doların üzerinde tutunmaya çalışıyor.

Son 48 saat içerisinde 58 dolardan destansı %20’lik bir yükseliş kaydederek 70 dolar sınırına kadar yükseldi. Popüler kripto para Litecoin piyasa değeri en yüksek 25 kripto para arasında çift haneli yükselişiyle en iyi performansı sergiliyor.

Söz konusu trend, Litecoin’i dört ayın en yüksek seviyesine çıkardı ve aşağı kanalı kırdı. Yükselişin ardından gelen mini bir düzeltme dalgası ise Litecoin’in 67 dolara gerilemesine neden oldu. Popüler kripto para LTC haberimizin hazırlandığı sırada 69 dolardan işlem görüyordu.

Hareket Litecoin’i dört ayın en yüksek seviyesine çıkardı ve aşağı kanalı kırdı. Küçük bir geri çekilme, yazı yazılırken fiyatları 67 dolara düşürdü. Tüccarlar ve analistler hareketleri izliyor ve destek ve direnç seviyeleri arıyorlar.

Litecoin, bu yıl şimdiye kadar %64 oranında yükseliş kaydetti bu neredeyse Bitcoin’in iki katı.2019’da da Litecoin’un yılın iilk yarısında en iyi performans gösteren kripto paralardan biriydi. Litecoin Ocak’tan Haziran’a kadar% 350’nin üzerinde artış göstermişti.

Bazı analistler Litecoin’deki hareketlilikleri gözlemledi ve geçen yılki ralliyle karşılaştırdı.

“LTC, yaklaşık 30 dolardan 130 dolara yükselerek boğa koşusunda fiyatını neredeyse 5 kat katlanmıştı. Buna blok ödülü yarılanması da dahil.”

Geçtiğimiz yıl Litecoin’de gerçekleşen blok ödülü yarılanması Nisan ve Mayıs aylarında piyasada baş gösteren yükseliş dalgasının en temel katalizörlerinden biri olarak görülmüştü.

Litecoin’i bu sefer kaldırmak için yarı yarıya olmamasına rağmen, benzer bir durum şu anda ortaya çıkabilir. Litecoin son altı ayda gözden düşmüştü, ancak son günlerdeki yükseliş trendi boğaların hala bu kripto parayla fazlasıyla ilgilendiğini gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Önümüzdeki 6 Ayda 28 Bin Dolara Ulaşabilir Mi? 2019'daki Ralliyi Bilen Tom Lee'den Kritik Açıklama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.