Malta Başbakanı Joseph Muscat, kripto para ve zincir teknolojisi hakkında konuştu

Malta Başbakanı Joseph Muscat, kripto para ve zincir teknolojisi hakkında konuştu

Malta Başbakanı Joseph Muscat, BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında kripto paraların ve zincir teknolojisinin gelecekte dünyayı değiştirecek olduğunu açıkladı. Malta Başbakanı Joseph Muscat, açıklamasında kripto paralar hakkında gelecekte dünyayı değiştirecek gelişmeler yaşanmasında etkili olabileceğini açıkladı ve insanların bu konuda daha fazla bilinçlendirilmesi, hükümetler ve BM’nin bu konuları yakından takip ederek sonuca ulaşabilecek olduklarının altını çizdi.

BM’nin kripto paralar ve zincir teknolojisi konusunda düşüncelerinin ne olduğunu henüz açıklamadığını ve dünyanın en iyi kripto para yasalarının kendi ülkelerinde uygulanmaya başladığına değinen Muscat, bu sayede hem ticari olarak, hem ülkelerin gelişimi adına katkıda bulunabilecek olduklarının mesajını tüm dünyaya verdi.

Malta çok popüler

Malta, dünyanın kripto para ve zincir teknolojisi olarak en popüler ülkelerinden bir tanesi. Bunun nedeni ise ülkenin gerek kripto para yasaları, gerek zincir teknolojisine verdiği olağanüstü destekler ile güçlenmesi olurken, yatırımcılara verdiği değer ve kolaylıklar dolayısı ile adından sıkça söz ettirebiliyor.

Malta’da onlarca farklı kripto para alanında ve zincir teknolojisi alanında gelişmeler yaşanıyor.

Serdar Dolmacıoğlu

20 yaşındaki Serdar, İtalyanca dil bilgisine sahip olması ile birlikte kripto para borsalarına 18 yaşında yatırım yapmaya başlamış. Bunun ardından ekonomi ve finans alanında kendisini ilerleten genç arkadaşımız şimdilerde kendi tecrübelerini haber içerikleri ile okuyucularla paylaşmakta.

Yorum Yap