• BTC : 49872.97 ₺
  • BCH : 1809.07 ₺
  • ETH : 1170.89 ₺
  • LTC : 473.02 ₺
  • XRP : 1.36524 ₺
  • Al/Sat
Altcoin, Coinbilgi Akademi

Metal (MTL) Nedir? Metal (MTL) Nereden Alınır?

primexbt

Metal, kripto para sektörüne yabancı olan ve mesafeli durmayı tercih eden kişileri ekosisteme dahil etmek için ideal bir dijital para birimidir. Mobil uygulamasını kullanarak alışveriş yapan herkese yüzde 5 oranında MTL token ödemesi yapan coin bu yönüyle hayli cazip. Öyle ki daha çok ABD genelinde yaygın olan MTL ile ödeme kabul eden işyerlerine 100 dolar üzeri ödeme yapan herhangi birisi 5 doları MTL tokeni olarak geri alabiliyor.

Bu arada MTL’den MTL hesabına 20 bin dolara kadar komisyonsuz ödeme gönderilebiliyor. Toplam üretilecek MTL coin adedi ise 66.6 milyon.

Dev teknoloji şirketleriyle irtibat halinde

Halen daha geliştirme sürecinin alfa fazında olan Metal’in 2016 yılından bu yana aktif işlem gördüğü biliniyor. Şirketin CEO’su ise Marshall Hayner isimli birisi. VISA, American Express ve Apple başta olmak üzere ödeme sektörünün devleriyle yakından dirsek teması kuran Metal’in MetalPay isimli uygulaması bir da mevcut, ancak şimdilik sadece iOS platformunda çalışıyor.

Kişiden kişiye para gönderiminin yanı sıra MTL’i diğer para birimleriyle takas edebilmek veya üye işyerlerine ödeme yapabilmek de bu uygulama ile mümkün.

2018’de tüm altcoinleri etkileyen çalkantılı dönemde Metal (MTL) ciddi manada sarsıldı, şimdilerdeyse bir dönem 11.00 doları bulan fiyatı 0.28 dolardan işlem görüyor.

MTL nasıl satın alınır?

Binance, Upbit, Bithumb, Huobi, Bittrex, Kyber, Livecoin, Tidex ve IDEX başta olmak üzere yabancı birçok borsa üzerinden Metal (MTL) alım satımı yapılabiliyor.

Bir önceki yazımız olan BitTorrent Token Nedir, Nereden Alınır? başlıklı makalemizde BitTorrent token, BitTorrent Token (BTT) nereden satın alınır? ve BitTorrent token nereden alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

coinmag

24 yaşında olan Fatih, Columbia Üniversitesi'nde okuyor. Henüz daha eğitimine devam eden ancak kripto paralara olan ilgisi ile de dikkat çeken yazarımız kripto paraların geleceğini oldukça olumlu görmesinden dolayı bu alanda içerikler hazırlamakta.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.