• BTC : 42210.77 ₺
  • BCH : 1205.03 ₺
  • ETH : 847.92 ₺
  • LTC : 256.05 ₺
  • XRP : 1.29245 ₺
  • Al/Sat
Haberler

Microsoft’tan Yeni Nesil Kripto Para Virüsü Dexphot Uyarısı: Şimdiye Kadar 80.000 Bilgisayara Bulaştı

Microsoft cephesinden yapılan açıklamada 80 bin bilgisayarın, kötü amaçlı bir kripto para madencilik yazılımına maruz kaldığı duyuruldu.

Despot!

Microsoft’un güvenlik araştırmacıları, Dexphot olarak adlandırılan kötü amaçlı yazılımın, Ekim 2018’den beri bilgisayarları etkilediğini ve Haziran ayında 80.000 farklı makineye bulaşarak kendi rekorunu kırdığını kaydetti. Dexphot adlı kötü amaçlı kripto para madencilik virüsü, bulaştıktan sonra sessizce bilgisayarın hesaplama gücünün büyük bir kısmını Bitcoin madenciliği yapmak için kullanıyor.

Yeni nesil gizlenme algoritması

Etkilenen bilgisayarların sayısı, karşı önlemler nedeniyle giderek azalırken, Microsoft, Dexphot’ın karmaşıklığı ve başarısıyla öne çıktığını belirtti. ZDNet’e göre Dexphot’un kullandığı teknikler arasında bilgisayardaki kötü amaçlı yazılımın izini sürekli değiştiren ve kalıpları tanımak için tasarlanan virüsten koruma yazılımından gizlemeye yardımcı olan polimorfizm adı verilen bir gizlenme algoritması bulunuyor.

Türkiye’nin Yenilikçi Kripto Para Borsası Cryptosa’dan 20 Bitcoin SV Ödüllü Yılbaşı Çekilişi!

 

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir