Haberler

NBA’de Bitcoin Kabul Etmeye Başlayan İkinci Takım Dallas Mavericks Oldu

Dallas Mavericks, NBA’de Bitcoin’le ödeme kabul etmeye başlayan ikinci takım oldu. Kripto para ödemeler şirketi BitPay paylaştığı tweetle 13 Ağustos’ta çıkan haberleri doğruladı.

Bitcoin’i İlk Kabul Eden Takım: The Sacramento Kings

Dallas Mavericks‘in Bitcoin’le ödeme kabul edeceğinin ilk işaretleri aslında geçtiğimiz yıl verilmişti. Takımın patronu Mark Cuban büyük bir teknoloji yatırımcısı ve geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamalarda Bitcoin kabul etmeye başlayacaklarını Twitter hesabı üzerinden açıklamıştı. Milyarder teknoloji yatırımcısı planlarını bir buçuk yılı aşkın süre sonra hayata geçirmeyi başardı. NBA’de The Sacramento Kings’ten sonra Bitcoin’le ödeme kabul etmeye başlayan ikinci takım Dallas Mavericks oldu.


Sacramento Kings ise taraftarlarının 2014 yılı itibariyle Bitcoin’le maç bileti ve taraftar mağazasından alışveriş yapmasına olanak sağlıyor. Yayınlanan basın bültenine göre Dallas Mavericks’te tıpkı Sacramento Kings gibi BitPay altyapısını kullanacak.

Dallas Mevericks’in bu hamlesi Bitcoin fiyatını etkilemeyi başarabilecek mi hep birlikte göreceğiz. Bitcoin fiyatı haberimizin hazırlandığı sırada 10.478 dolardan işlem görüyordu. Dallas Mevericks’in söz konusu gelişmeyi resmen duyurmasıyla analistlerin Bitcoin yorumu ne olacak merakla bekleniyor.

Bitcoin Altınla Aynı Şey

Dallas Mavericks’in takım sahibi ve milyarder yatırımcı Mark Cuban’ın geçtiğimiz günlerde Bitcoin’le altına ilişkin yaptığı bir açıklamayı siz değerli okuyucularımızla paylaşmıştık.  Altından nefret ettiğini belirten Cuban buna rağmen Bitcoin’le altının temelde benzer bir yatırım aracı olarak gördüğünü belirtmişti.

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

coinmag

#Bitcoin, #Blockchain ve kripto paralar hakkında güncel bilgiler, haberler ve analizler | News and analysis about cryptocurrency’s in #Turkish language

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir