Haberler

NeXpara Geri Çekildi!

Türkiye’nin ”yerli kripto parası” sloganı ile ICO satışları açılan NeXpara’nın geri çekilmesi beklenmeyen ancak olabilecek bir durumdu. Bugün yapılan açıklamada NeXpara’nın geri çekilmek konusunda karar aldığı ve açılışın olmayacağını açıkladı. Türkiye Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yapılan görüşmeler kapsamında KOİN VAKIF için istenen lisansların verilmesinin imkansız olduğunun öğrenildiğini açıklayan NeXpara yönetimi, Türkiye’nin yerli kripto parasının yapılamayacak olduğunu bildirdi.

KOIN VAKIF adı altında buluşacak olan müşterilerin para iadelerinin bugün gün içerisinde eksiksiz ve tam bir şekilde yapılacak olduğunu açıklayan NeXpara yönetimi, kendilerine destek olan her kişiye teşekkür ettiklerini ifade ederek basın duyurularını sonlandırdı.


Yerli Para Üretemeyeceğiz

NeXpara tarafından yapılan bu açıklamalar eğer ki yasal olarak doğru ise ki doğru olarak tahmin edilmekte, Türkiye’de yerli para üretiminin şu aşamada tamamen imkansız olduğunu öğrenmiş olduk. Venezuela, Japonya, Tayland, ABD’nin dahi yerli kripto para konusunda çok zor adımlar attığı ve başarılı olmak konusunda risklerin bulunduğu bir alanda Türkiye’nin devlet desteği olmadan giriş yapılmasının imkansız olduğu kanıtlandı.

coinmag

22 yaşında olan Meliha, üniversiteden mezun olmasının ardından Bitoin'e bir heves ile yatırım yapmaya başladı. İngilizce ve Almanca dil bilgisine sahip olan yazar arkadaşımızın uzmanlık alanı ise altcoinler.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir